» »

10 let star avto, dati kasko?

10 let star avto, dati kasko?

1
2
»

nejc_nejc ::

2dark je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

Zakaj ga pa potem popravljaš?


Zakaj bi ti rad mel avto pod ceno, če te ne moti? Če pobuškan pleh ni faktor, potem mora biti cena enakovradna tistemu, ki ga ni dobila toča.

Dobis ga, že 2x preizkušeno.

nekoman ::

Blinder je izjavil:

Koliko pa je vreden 10 let star avto?

Ko je bila super diselgate afera, sem ga kupil za 11k€ leta 2018,star je bil 3 leta.
Zdej bo star 10 let, prodam ga lahk za 10k€,glede na cene na avtonetu. S tem da ima zdej 100000 km več.

Utk ::

Haha, v to pa malo rahlo dvomim.

solatjek ::

darkolord je izjavil:

solatjek je izjavil:

V osebnem počutju in v odnosu do svoje lastnine je razlika. 10 let star avto je dal že nekaj skozi in buške niso edina lepotna napaka, je tudi drugače že kaj pošrimfan, tudi kakšna rja kje se že lahko najde, pač avto ni več v top stanju. Vsak večji vložek ne dvigne bistveno vrednosti vozila. Sprejmeš dejstvo, da nimaš več novega avta, če ga toča naklofa, imaš samo potrditev :) In nenazadnje, si že prebolel, koliko denarja si vstran vrgel z nakupom.
Torej hočeš reči, da si se avta že naveličal? :)

Lahko direkt poveš, da si po 10 letih želiš novega, ni pa to povezano s tem, koliko se "splača" oz. koliko je smiselno investirati v trenutnega.

Ne, nisem se ga naveličal, dejansko gre za to, da mi ne pomeni več toliko, da bi se sekiral za vsako malenkost. Vozim med drugim tudi 16 let star avto in ne razmišljam, da bi se ga znebil. Je pa naklofan od toče ja :)

Djole ::

Utk je izjavil:

Haha, v to pa malo rahlo dvomim.

Cisto mozno, sem 2018 al 2019 kupil dizla letnik 2012 za 11500€, prodal za 10000€ mesec dni nazaj :)

starfotr ::

Kasko se realno ne izplača. Nikoli.

To je isto, kot če vprašaš, če se splača igrati poker, loto itd. To se zelo izplača posameznikom ssrečo in igralnici, loteriji. Ne pa kar sleherniku. Saj ne razbiješ avta kar 1x na leto vsako leto. 1x na leto pa plačaš kasko zavarovanje.

Lonsarg ::

Tako je dolgoročno se kasko nikoli ne izplača, zato ga vzameš izključno v primeru, ko bi te preveč bolel enkraten strošek in raje plačuješ sproti več, kot enkratno velik znesek (pa čeprav bi dolgoročno manj plačal z temi enkratnimi večjimi zneski).

Bellzmet ::

Hm če govoriš o zavarovanjih in v istem stavku uporabiš besedo "splača" potem si falil celotno poanto zavarovanj oz. ne razumes dobro principa kaj sploh zavarovanje je.

starfotr ::

Glej, zavarovanje in zavarovalnice so biznis. In njihov glavni namen obstoja je, da se jim izplača poslovat. Drugače bi že zaprli vrata. Torej da, glavna stvar je dobiček.

2dark ::

starfotr je izjavil:

Glej, zavarovanje in zavarovalnice so biznis. In njihov glavni namen obstoja je, da se jim izplača poslovat. Drugače bi že zaprli vrata. Torej da, glavna stvar je dobiček.


Zakaj potem doplačujete za kombinacije. Vzameta samo osnovno zavarovanje in zavarovanje za voznika. Ostalo pa v primeru nesreče pač sami plačate iz lastnega žepa. Je tako ceneje.

Če bi bili varni vozniki ne bi nikoli doplačali za nič. Ker pa niste pa doplačujete.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

starfotr ::

V življenju nisem nikoli sklenil nič drugega kot zavarovanje avtomobilske odgovornosti.

Utk ::

Sej tu vsi pravimo, da za 10 let stara jajca ne rabiš kaskega.

Pithlit ::

2dark je izjavil:

Če bi bili varni vozniki ne bi nikoli doplačali za nič. Ker pa niste pa doplačujete.

Mater kolk ti v tem trenutku privoščim da te na odprtem ujame toča v velikosti žogic za tenis. Al pa da ti kak jelen skoz vetrobransko salto naredi. Pa mogoče še kdo tko mimogrede na tvoj avto s ključem spravi ker pač, whatever.

Sam zato da ti bo cel forum lahko očital kako nisi varen voznik.

Utk je izjavil:

Sej tu vsi pravimo, da za 10 let stara jajca ne rabiš kaskega.

No, vsi ravno ne. Ampak zmagal ne boš ker ne moreš. Vedno ti bo kdo našel kontra argument.

Edin kasko ki sem ga jaz vzela je bil na 3 leta star avto. In sem ga šla celo koristit ker nisem vedela kaj točno pomeni odbitna franšiza. Dejmo rečt da se to ne bo več ponovilo.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Lonsarg ::

Pithlit je izjavil:


Mater kolk ti v tem trenutku privoščim da te na odprtem ujame toča v velikosti žogic za tenis. Al pa da ti kak jelen skoz vetrobransko salto naredi. Pa mogoče še kdo tko mimogrede na tvoj avto s ključem spravi ker pač, whatever.
Saj ni problem, tudi če se ti to zgodi 5+krat v življenju je ceneje plačati iz lastnega žepa kot 60 let plačevati.

Drugo so totalke in kraje, tisto pač dokler je avto vreden 10k+ kar boli. Tak da jaz sem lepo zavarovan za 360EUR osnovno+kasko+asistenca z odbtino franšizo, pri 27k vrednem avtu. In sem safe za večje škode/kraje. Kake živali/stekla/parking, če se mi nekajkrat v življenju zgodijo, bom pa že dal par 100EUR. Bolje to kot da bi namesto 360EUR zavarovanja vzel najdražjega za 750EUR, ki je bil brez odbitne in je imel vse možne dodatke vključene (brez malusov itd).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

WhiteAngel ::

2dark je izjavil:

starfotr je izjavil:

Glej, zavarovanje in zavarovalnice so biznis. In njihov glavni namen obstoja je, da se jim izplača poslovat. Drugače bi že zaprli vrata. Torej da, glavna stvar je dobiček.


Zakaj potem doplačujete za kombinacije. Vzameta samo osnovno zavarovanje in zavarovanje za voznika. Ostalo pa v primeru nesreče pač sami plačate iz lastnega žepa. Je tako ceneje.

Če bi bili varni vozniki ne bi nikoli doplačali za nič. Ker pa niste pa doplačujete.


Brez zavarovanja voznika vzamem že zadnjih 20 let ja.

nekoman ::

Spet odvisno kok se voziš.
Manj prevozis, manjša verjetnost za karambol ipd., če jih klepaš 20k km letno je pa drugače... Ali??

Masterr ::

hej folk, kaj pa ta Wiz? na spletu mi pokaže kasko nekje 600€ letno, kar je čez 400€ ceneje od to kar mam zdej. Je nek hakeljc fix?

Lonsarg ::

Noben haklc ni, tudi preko agentov se dobi iste cene, ce vzames z odbitno in brez dragih dodatkov ki jih skusajo prodat.

solatjek ::

Meni pri tem kasku nekaj ni jasno. Ti plačaš zavarovanje na novo vrednost avta. Po X letih še vedno plačaš na novo vrednost, čeprav se točno ve, da ne bodo krili preko določenega zneska, ki za njih predstavlja trenutno vrednost avta in ti hitro izplačajo totalko. Zakaj točno potem mi moramo plačevati zavarovanje na novo vrednost avta in ne na vrednost, katero oni ocenjujejo in za katero so pripravljeni izplačati? A ni to dogovorjena goljufija?

Ganon ::

Da. Živali in naravne nesreče. To dvoje te lahko doleti kadarkoli.

Utk ::

solatjek je izjavil:

Meni pri tem kasku nekaj ni jasno. Ti plačaš zavarovanje na novo vrednost avta. Po X letih še vedno plačaš na novo vrednost, čeprav se točno ve, da ne bodo krili preko določenega zneska, ki za njih predstavlja trenutno vrednost avta in ti hitro izplačajo totalko. Zakaj točno potem mi moramo plačevati zavarovanje na novo vrednost avta in ne na vrednost, katero oni ocenjujejo in za katero so pripravljeni izplačati? A ni to dogovorjena goljufija?

Totalne škode so v resnici redke in (šele) tam je neka razlika med starim in novim. Luč stane enako, blatnik, barvanje, itd. Nekaj malega popusta na staro kripo ti pa že dajo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Lonsarg ::

@solatjek, ja delno je to nateg, delno je pa tudi res da ima zavarovalnica več stroškov z malimi škodami (divjad, nesreča, ...) ki stanejo enako za star in nov avto. In dokaj malo stroška z totalkami in krajami ker so pač redke.

Tak da ja v praksi bi za starega res moralo biti nižje, ne bi pa bilo bistveno nižje.

darkolord ::

Sploh pa kakšno parkirišče - mala praskica je takoj 500 eur

nekoman ::

Evo ga.
Polni kasko z 1% odbitne in delnimi kombinacijami pride 540€.
POLNI KASKOZ 1%(260,48 EUR) ODBITNOFRANŠIZO** Premijski razred 0 (40%premije)
KOMB. D - ŽIVALI (BREZ FRANŠIZE)
KOMB. E - STEKLA (BREZ FRANŠIZE)
KOMB. H - PARKIRIŠČE (BREZ FRANŠIZE)
KOMB. J - ZUNANJA SVETLOBNA TELESA IN OGLEDALA (BREZ FRANŠIZE)
KOMB. N - NADOMESTNOVOZILO(BREZ FRANŠIZE)
+ AO, AO+, ASISTENCA

Zavarovanje brez kaska, samo kombinacije pride 418€.
KOMB. D - ŽIVALI (BREZ FRANŠIZE)
KOMB. E - STEKLA (BREZ FRANŠIZE)
KOMB. H - PARKIRIŠČE (BREZ FRANŠIZE)
KOMB. J - ZUNANJA SVETLOBNA TELESA IN OGLEDALA (BREZ FRANŠIZE)
KOMB. N - NADOMESTNOVOZILO(BREZ FRANŠIZE)
+ AO, AO+, ASISTENCA

TonyTony ::

Odgovor je enostaven, upoštevat pa moraš par dejavnikov.

1) Kaj zate pomeni, da ostaneš brez avta? Če pač vzameš novega brez večjih problemov, se kasko ne splača. Če bi zaradi tega moral vzet kredit in 5 let jest krompir, je kasko nujen.

2) Vrednost avta. 10 let star avto je lahko vreden 2 jurja, lahko pa 20. Več kot je vreden avto, bolj se splača kasko.

3) Koliko te kasko pride? Maš popust, dober premijski razred in veze in bi te stalo par sto evrov, ali bi odštel za kasko jurja? Če je to zadnje, se ne splača.

Torej preračunaj te 3 točke in odgovor bo jasen.

bbbbbb2015 ::

starfotr je izjavil:

Kasko se realno ne izplača. Nikoli.

To je isto, kot če vprašaš, če se splača igrati poker, loto itd. To se zelo izplača posameznikom ssrečo in igralnici, loteriji. Ne pa kar sleherniku. Saj ne razbiješ avta kar 1x na leto vsako leto. 1x na leto pa plačaš kasko zavarovanje.


Kasko je zavarovanje, ne poslovna priložnost. To je tako, kot bi rekel, da se ti gasilni aparat "izplača".

Jaz imam kasko za nove avte ali na lizing. Praviloma do 5 let starosti, kasneje ne več. Kasko sem uveljavljal morda 7x v življenju. Od prask na parkirišču, do tega, da je bilo na BMWju razbito prednje steklo, top šit, UV zaščita, HUD varianta 1300EUR cena + delo. In to večkrat.

Kumulativno pa sem več vplačal, kot dobil, to pa ja.

Mimogrede, katera zavarovalnica je "ugodna" zveš takrat, ko oni morajo tebi plačati, ne ti njim. Da ne delam reklame, ena zavarovalnica, ko ima žvau v logotu, škoda na nepremičnini, 20.000EUR škode, poslal račune za popravilo, plačali v 8 dneh. Zadostovale so slike in prijava škode. Druga zavarovalnica, ki ima reko v imenu, najprej sem čakal na cenilca, ki se je prizibal v več kot mesecu dni, računi vse v nulo, škode cca 12.000EUR, cenilec se je abitrarno odločil, da neka inštalacija ni bila "nova" in je priznal 38% vrednosti računov.

Enkrat me je na parkirišču nabutal avto, tablica popisana, policija poklicana, človek pobegnil s kraja nesreče. Zavarovalnic, ki je več ni, imela pa je ime kraja na Štajerskem, so me vlekli z ogledom, reci in piši 3 mesece. Zmislili so si, da nimajo "stalnega" cenilca, ampak mi pošljejo vabilo na ogled. Vabila nikoli ni bilo. Po 2-3 mesecih sem popizdil, takrat so mi rekli, da pride cenilec iz MB vsak torek in četrtek, od do neke ure. Pridem, najdem cenilca, pogleda poškodbo in ekspertno ugotovi, da je to "stara" poškodba, ker je prah preko. Sem ga v pyzdo poslal tam pred vsemi. Strošek popravila? Jah 700EUR pač.

Tako da...

Zgodovina sprememb…

MadMax ::

Očitno ima vsak svoje izkušnje...
Tisti z reko so mi vse rešili korektno, na avtih in na bajti. Od pol jurja do dvajsetih. Tudi lipov list, ki je splaval po tej reki, nekoč enako.
Tisti z najvišjo skalo pa... bi najraje pozabil, pa ne morem...

Kasko kot poslovna priložnost?
Ja, seveda lahko. Se sam vržeš v zavarovalništvo.
Začneš lahko zelo enostavno, ne rabiš nikamor hodit, niti nobenega sp ne rabiš registrirat.
Postaneš sam svoja zavarovalnica (beri: ne zavaruješ nič razen AO, ki je pogoj za registracijo).
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

nekoman ::

TonyTony je izjavil:

Odgovor je enostaven, upoštevat pa moraš par dejavnikov.

1) Kaj zate pomeni, da ostaneš brez avta? Če pač vzameš novega brez večjih problemov, se kasko ne splača. Če bi zaradi tega moral vzet kredit in 5 let jest krompir, je kasko nujen.

2) Vrednost avta. 10 let star avto je lahko vreden 2 jurja, lahko pa 20. Več kot je vreden avto, bolj se splača kasko.

3) Koliko te kasko pride? Maš popust, dober premijski razred in veze in bi te stalo par sto evrov, ali bi odštel za kasko jurja? Če je to zadnje, se ne splača.

Torej preračunaj te 3 točke in odgovor bo jasen.


1. Brez kredita nebi šlo, sploh za avto 20k +.
Poleg krompera bi bilo zraven še zelje. Torej Kasko
2.avto je vreden 10k
3.zgoraj naveden izračun je z ful bonusom in veliko popusti, drgač bi bil kasko okol 1000€

Zgleda da bo najboljs vzet kasko pa je

Ahim ::

MadMax je izjavil:

Očitno ima vsak svoje izkušnje...
Tisti z reko so mi vse rešili korektno, na avtih in na bajti. Od pol jurja do dvajsetih. Tudi lipov list, ki je splaval po tej reki, nekoč enako.

Jaz imam pri njih odprt en zahtevek se od lani poleti (sosedu zgoraj je zamakala voda, do letosnje pomladi je trajalo da so sanirali pri njih, zdaj ima sele smisel pocistit in pobarvat pri nas) pa se zdaj delajo neumne v smislu da morajo nevemkaj narediti na novo ker nismo v teh ~8 mesecih se prisli z racuni - ceprav evidentno ni imelo smisla prej popravljat dokler je vsake toliko zamakalo. Ne znam si predstavljat kako sele komplicirajo ko ne gre za samo par sto EUR za malarja ...

Za farbanje odbijaca (povzrocitelj je priznal krivdo, nalet na rdecem semaforju) so pa par let nazaj placali brez komplikacij.

MadMax ::

Pa saj imaš 3 leta čas za uveljavljanje odškodnine, le prijavit moraš v 3 dneh.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

asdf_jklc ::

Kasko je stran vrzen dnar, luci nove se dobijo cenej :)

nekoman ::

asdf_jklc je izjavil:

Kasko je stran vrzen dnar, luci nove se dobijo cenej :)

Ja. Ena sprednja luč je 250 €.
Plus se kaj drugega. Bravo.
Bolš da ni nič, kasko ga zmaga vseeno.

mugen999 ::

asdf_jklc je izjavil:

Kasko je stran vrzen dnar, luci nove se dobijo cenej :)

Odvisn kasne. A mas h7, xenon, led al pa laser. Ja, h7 žaromet že za 50 eur dobiš, samo led žaromet boš pa težko pod 300 eur dobil, razn ce je avto sandero dacia. Ja govorim o cenah na autodocu.

nekoman ::

Pod 150€ tud h7 ni

Buggy ::

Ne zajebavam, takoj ko sem nehal placevat kasko 10+ let, mi je avto v istem letu toca dvakrat stolkla. Motorizirane xenon luci brez balasta pod 600EUR ne dobis.
Je kar za prestudirat, kdaj se za kak avto zadeva se splaca, predvsem na racun mirnega spanca

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Na cesti
854215231 (918) jeremenen
»

Zavarovanje avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
578694 (3273) Machete
»

Zaradi podnebnih sprememb največja zavarovalnica v Kaliforniji ne nudi več zavarovanj (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
887792 (4343) cronos1234
»

Kasko

Oddelek: Na cesti
425314 (3942) Netrunner
»

Še kasko zavarovanje ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10630788 (28808) D3m

Več podobnih tem