» »

Internet od hiše do vikenda preko (zunanje) Wi-Fi antene

Internet od hiše do vikenda preko (zunanje) Wi-Fi antene

1
2
»

Daniel ::

sirotka ::

Daniel je izjavil:

Izgleda, da so vmes posamezne antene pošle, zato se je link avtomatsko pričel odpirati v 5 pack varianti.

Za UISP rabiš mislim da najmanj 8 naprav prijavljenih v UISP.


Sam sem trenutno pri dveh in deluje bp.

Daniel ::

Zanimivo, mogoče so spremenili limit

UISP Cloud - Device limits
In order to use the free UISP Cloud, you must connect and maintain:

At least 1 active Ubiquiti device within the first 24 hours of using this service.

Vanadium ::

theVB je izjavil:

Hvala vsem za ogromno (dobrih) predlogov. Za "vlečenje" optičnega kabla se žal nebom odločil, mi pa zelo "diši" ideja o dveh antenah z POE priklopom.

-Bi obstajala kakšna novejša alternativa temu--> https://balix.si/izdelek/dostopna-tocka... (sem videl vse mikrotik in podobne linke vendar je cena povsod nad 250EUR za komplet kar mi ni najbolj pri srcu (: )

-Je mogoče najti kak dober ruter da bi podpiral tudi PoE za te antene?- ker bo ruter oddaljen vsaj 15m od antene* (uporabil bi ga tudi za šeranje wifija po vikendu seveda)


Čist tko iz firbca, ali je kaki posebni razlog, zakaj ne kabel v zemlji (mogoče čez tujo parcelo), problematično izvesti preboje v objekta?

Načeloma te pride kalkulacija tako:
Media converter 2 kom skupaj cca 40€ (MC220L, vir cene amazon.de)
SFP modul 2 kom je skupaj cca 25€ (isto amazon)
100 m LC-LC optičnega kabla je nekje 100-120€ na amazonu (se, da tudi ceneje najti)
Zaščitna cev stigmaflex 40 mm je nekje 0,50 € na m1 torej nekje 50€ (se lahko da tudi kaka cenejša cev)

Skupaj nekje med 200-250€ pa ene 2 vikenda fitnesa, da skoplješ nekje na pol metra globine in imaš načeloma rock solid povezavo med dvema objektoma. Mislim, če ni npr. problematike z izvedbo preboja v posameznem objektu, ali s parcelami je resno za razmisliti glede kabla. Je pa odločitev na tebi

theVB ::

Vprašanje na mestu! (:
Z to tematiko smo se doma ubadali zadnjih par dni, (zato je med mojimi sporočili toliko "pauze" umes).

Parcela je naša, vendar je extremno skalnata (npr. za vodovod je moral priti piker, jaz butelj pa se takrat nisem spomnil potegniti cevi zraven), preboj bi bil problematičen tudi zato ker je modem na drugi strani hiše in bi bilo treba vrtat večkrat,... - to je kar se tiče polaganja

Nato tu nastane še problem "zvezovanja" saj hočem naredit čim več v lastni režiji in mi pri optiki znanja zmanjka (tudi orodja predvidevam).

Iskreno, tudi mene so srbeli prsti da bi naredil res "future proof"- če gledam na to da bom nekoč vse skupaj prevzel jaz, vendar bi bilo z antenami veliko lažje..
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ojačevalec Ethernet signala - dolžine ethernet kabla nad 100m

Oddelek: Omrežja in internet
332156 (940) Vanadium
»

Spletna povezava dveh nepremicnin

Oddelek: Pomoč in nasveti
121336 (717) Daniel
»

Poceni wifi bridge?

Oddelek: Omrežja in internet
302886 (857) Voluharr
»

Usmerjena antena wi-fi 300m

Oddelek: Kaj kupiti
201503 (1025) mzakelj
»

Nasvet pri domači mreži (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
869291 (5146) seminal

Več podobnih tem