» »

Plačilo vrtca

Plačilo vrtca

««
2 / 13
»»

Lonsarg ::

To lahko odpremo debato ki se ne bo za zlepa končala kje vse bi bilo več za dobit in manj za zapravit. Ampak definitivno pa je najslabša možna varjanta da pobiramo toliko od zaposlenih staršev kot trenutno.

Dobimo cirka 4 miljarde od DDV ter cirka 1.5 miljarde od davka na plače v davčno blagajno. In zdaj bomo šparal na vrtcih tistih nekaj 300 miljonov, halo. Aja subvencije za gospodarstvo so cirka 500 miljonov letno, pa še kako tako cvetko se da najti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

To lahko odpremo debato ki se ne bo za zlepa končala kje vse bi bilo več za dobit in manj za zapravit. Ampak definitivno pa je najslabša možna varjanta da pobiramo toliko od zaposlenih staršev kot trenutno.

Dobimo cirka 4 miljarde od DDV ter cirka 1.5 miljarde od davka na plače v davčno blagajno. In zdaj bomo šparal na vrtcih tistih nekaj 300 miljonov, halo. Aja subvencije za gospodarstvo so cirka 500 miljonov letno, pa še kako tako cvetko se da najti.


Kaj je narobe s tem da vsak plača 300EUR vrtca po otroku ampak dobi pri plači mesečno 300 nazaj... to je NAJBOLJ FULLPROOF sistem da skenslaš vse ki delajo na črno in ždijo doma...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

Nič ni narobe s tvojo idejo, samo težje politično izvedljiva je, zgolj to.

Politični populizem te trenutno povozi če rečeš/predlagaš karkoli proti nezaposlenimi. To vključuje tvoje ideje da naj doma pazijo otroka (ki jo seveda podpiram) kot moje ideje da bi jim namesto socialne podpore raje dal zagotovljeno delo (bi se prec najdel Lukec ki bi me obtožil suženjstva).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

ViperR ::

Te vaše ideje so malo zgrešene, saj imamo rekordno nizko brezposelnost.

Moe_Lester ::

Kaj je narobe s tem da vsak plača 300EUR vrtca po otroku ampak dobi pri plači mesečno 300 nazaj... to je NAJBOLJ FULLPROOF sistem da skenslaš vse ki delajo na črno in ždijo doma...


Kaj boš z s.p.ji, ki nimajo plače? Kaj boš s penzionisti, ki nimajo plače, ampak so v določenih primerih skrbniki otrok? Kaj boš z otroci brezposelnih, ki želijo poiskati službo, pa se ne morejo peljati na razgovor, ker je otrok doma? Kaj bo v primerih, ko nekdo izgubi službo par dni pred datumom obračuna in bo dobil domov položnico za 300€?

Če bi o tem razmišljal več kot 5 sekund, bi verjetno našel še vsaj 10 drugih izjem, ki jih tvoj predlog ne pokrije.

Mato989 ::

Moe_Lester je izjavil:

Kaj je narobe s tem da vsak plača 300EUR vrtca po otroku ampak dobi pri plači mesečno 300 nazaj... to je NAJBOLJ FULLPROOF sistem da skenslaš vse ki delajo na črno in ždijo doma...


Kaj boš z s.p.ji, ki nimajo plače? Kaj boš s penzionisti, ki nimajo plače, ampak so v določenih primerih skrbniki otrok? Kaj boš z otroci brezposelnih, ki želijo poiskati službo, pa se ne morejo peljati na razgovor, ker je otrok doma? Kaj bo v primerih, ko nekdo izgubi službo par dni pred datumom obračuna in bo dobil domov položnico za 300€?

Če bi o tem razmišljal več kot 5 sekund, bi verjetno našel še vsaj 10 drugih izjem, ki jih tvoj predlog ne pokrije.



Jih ni

1. spji imajo nižjo obdavčitev že v osnovi (normiranci)
2. penziči so doma naj pazijo otroke.
3. otroci brezposelnih naj plačajo 1dan varstva če hočejo iskat šiht... kot se jaz gratis peljem da dobim razgovor.

Še kaj?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

T440 ::

A ima Luka Mesec kakega otroka v vrtcu?

Ali pa Nika Kovač?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T440 ()

Moe_Lester ::

Še kaj?


Mogoče kak pameten odgovor?

bbbbbb2015 ::

Sined9 je izjavil:

Zdravo. Nam so ponovno dvignili ceno vrtca s 1.5 tako da je položnica sedaj okroglih 300 eur. Meni so to zdi čisti rop, upoštevajoč da sem nekje slišal da bi naj bilo kar 52% mamic samohranilk pri izdajanju odločb. Kakšno je vaše mnenje?


Moje mnenje je, da se ubadaš z napačnimi stvarmi.
Moji otroci so že odrasli, končali faks.

Oba sta hodila v isti vrtec, takrat ni bilo popusta za drugega otroka (se mi zdi), z ženo sva bila v najvišjem razredu (plačala max. za dva), v bistvu je bilo tako, da sva njeno plačo in še malo moje dala samo za vrtec. Zdaj, koliko drugi plačujejo, pa samohranilke levo in desno. Ljudje včasih so, včasih ne, eni goljufajo, eni ne.

Vzgojiteljice so bile v redu, spoštljive, edino ena varuška je imela tendenco, da se ga je nažrla popoldne, ko je bila popoldne dežurna. To smo pač otroke šli tisti dan zgodaj po njih, da ja nista ostala po 15h. Hrana je bila v redu, doma smo jedli boljšo, samo razumem, da individulno pripravljen zajtrk ni enak, če pripeljejo v posodah zajtrk za vse. Otroci so imeli vse obroke v vrtcu, zato, da pač so imeli kosilo med 12h in 13h. Eni niso imeli kosila, do 15h so bili že pošteno lačni.

Otroci so radi hodili v vrtec, ni bilo nekih incidentov. Goljufij je bilo dosti, ena frizerka se je celo hvalila s tem, da računa na eno firmo, ona ima pa drugo firmo, da ima čim nižjo ceno vrtca. In se vozila z BMWjem prav tudi po otroka v vrtec.

To je pač tako. Ene vojne si lahko izbiraš, ene ne moreš. Vrtec je taka vojna, da nimaš kaj zbirati. Toliko paziš, da je otrok v dobrih rokah, da gre rad v vrtec, pozorno ga poslušaš, ko pripoveduje o zgodah in nezgodah iz vrtca. Če je sit, če ni preveč umazan in včasih pač pride strgan, pa je bunda nova, včasih kakšna kapa ali rokavica manjka. Tudi uši je že domov prinesel in eden in drug. Uši so bile zastonj, brez doplačila. To nimaš kaj, obleke smo prali, postelje prepostiljali non-stop, otroke prečesavali in šamponirali, kasneje pa lase lakirali.

To je to. Vojna okrog cene vrtca je preveč zafrkancije okrog nečesa, kar se ne da pomagati.

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Sined9 je izjavil:

Zdravo. Nam so ponovno dvignili ceno vrtca s 1.5 tako da je položnica sedaj okroglih 300 eur. Meni so to zdi čisti rop, upoštevajoč da sem nekje slišal da bi naj bilo kar 52% mamic samohranilk pri izdajanju odločb. Kakšno je vaše mnenje?


Moje mnenje je, da se ubadaš z napačnimi stvarmi.
Moji otroci so že odrasli, končali faks.

Oba sta hodila v isti vrtec, takrat ni bilo popusta za drugega otroka (se mi zdi), z ženo sva bila v najvišjem razredu (plačala max. za dva), v bistvu je bilo tako, da sva njeno plačo in še malo moje dala samo za vrtec. Zdaj, koliko drugi plačujejo, pa samohranilke levo in desno. Ljudje včasih so, včasih ne, eni goljufajo, eni ne.

Vzgojiteljice so bile v redu, spoštljive, edino ena varuška je imela tendenco, da se ga je nažrla popoldne, ko je bila popoldne dežurna. To smo pač otroke šli tisti dan zgodaj po njih, da ja nista ostala po 15h. Hrana je bila v redu, doma smo jedli boljšo, samo razumem, da individulno pripravljen zajtrk ni enak, če pripeljejo v posodah zajtrk za vse. Otroci so imeli vse obroke v vrtcu, zato, da pač so imeli kosilo med 12h in 13h. Eni niso imeli kosila, do 15h so bili že pošteno lačni.

Otroci so radi hodili v vrtec, ni bilo nekih incidentov. Goljufij je bilo dosti, ena frizerka se je celo hvalila s tem, da računa na eno firmo, ona ima pa drugo firmo, da ima čim nižjo ceno vrtca. In se vozila z BMWjem prav tudi po otroka v vrtec.

To je pač tako. Ene vojne si lahko izbiraš, ene ne moreš. Vrtec je taka vojna, da nimaš kaj zbirati. Toliko paziš, da je otrok v dobrih rokah, da gre rad v vrtec, pozorno ga poslušaš, ko pripoveduje o zgodah in nezgodah iz vrtca. Če je sit, če ni preveč umazan in včasih pač pride strgan, pa je bunda nova, včasih kakšna kapa ali rokavica manjka. Tudi uši je že domov prinesel in eden in drug. Uši so bile zastonj, brez doplačila. To nimaš kaj, obleke smo prali, postelje prepostiljali non-stop, otroke prečesavali in šamponirali, kasneje pa lase lakirali.

To je to. Vojna okrog cene vrtca je preveč zafrkancije okrog nečesa, kar se ne da pomagati.


tole je en tak priporočljiv approach za vse probleme v življenju, zelo priporočam, ker ga tudi sam prakticiram in lahko potrdim iz prve roke :).

kar se cene tiče, piščanc je v zadnjem letniku vrta, plačujeva malo pod tristo (kar je okol 77% od 440 evorv, kolikor košta za zadnje letnike), LJ, javni vrtec. Tisti, ki imate višje cifre, zaradi fer debate, povejte še, ali je to Zokiland, in ali je javen vrtec. Vem recimo, da ima Vrhnika precej višjo ceno vrtca kot npr. mi, okol 500 IIRC, za javni vrtec seveda.

Za privat vrtci, npr. Monsanto, pa v LJ ni če prav štekam ni potrebe, oz. so to želje staršev. Zoki je rekel na nekemu sprejemu in mislim, da ima tle tud delivery, da vi (starši) delajte otroke, mi bomo pa vrtce pa šole.
Your focus determines your reallity

krho ::

Jasli v Kranju so 614€ (brez popustov), ker nismo dobili v Javnem vrtcu na ceno s popustom dodatno fašemo še 50€, Because reasons. Potlej pa v Kranju najraje delajo kombinirane oddelke, da lahko računajo 516€ (brez poustov), kot oddelke z 1-2 leti razlike, kjer bi lahko računajo 470€ (brez popustov)
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Mato989 ::

Moe_Lester je izjavil:

Še kaj?


Mogoče kak pameten odgovor?


Vsi odgovori so logični in smiselni, kaj bi pa ti rad? Da nekdo ki je cele dneve doma ima froca v vrtcu? Pa to je skregano z logiko, vrtec NI OBVEZEN je samo tam da olajša lajf tistim ki niso doma da bi imeli otroka do šole v domačem varstvu!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Kaj boš z otroci brezposelnih, ki želijo poiskati službo, pa se ne morejo peljati na razgovor, ker je otrok doma?

Beden izgovor. Če nima ravno eno leto, ga lahko vzameš sabo. Če ne, ga pustiš pri nekomu. Če si brez službe in brez enga človeka, da bi ti samo toliko malo pomagal, se preseli nekam, kjer boš imel koga.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Kaj boš z otroci brezposelnih, ki želijo poiskati službo, pa se ne morejo peljati na razgovor, ker je otrok doma?

Beden izgovor. Če nima ravno eno leto, ga lahko vzameš sabo. Če ne, ga pustiš pri nekomu. Če si brez službe in brez enga človeka, da bi ti samo toliko malo pomagal, se preseli nekam, kjer boš imel koga.


Ali pa, šokantno vem, če ti pomeni služba dovolj, pač plačaš 20 eur za varstvo tiste 2 uri????
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Poznam jaz par takih, ki imajo v vrtcu "zarad iskanja službe". Še ob uri ko jih vsi zaposleni že poberejo iz vrtca, ali pa iz šole iz varstva, oni sedijo v gostilni zraven in gledajo na uro, da ga ja ne bi 5 min "prezgodaj" prevzeli. In ta čas mora nekdo dejansko bit v službi zarad njih, ki niso.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Moe_Lester ::

Utk je izjavil:

Kaj boš z otroci brezposelnih, ki želijo poiskati službo, pa se ne morejo peljati na razgovor, ker je otrok doma?

Beden izgovor. Če nima ravno eno leto, ga lahko vzameš sabo. Če ne, ga pustiš pri nekomu. Če si brez službe in brez enga človeka, da bi ti samo toliko malo pomagal, se preseli nekam, kjer boš imel koga.


Ja, just stop being poor, a ne?

Utk ::

Če si se toliko nesposoben karkoli znajt, potem najbrž služba ni zate. Nobena.

Bizkit45 ::

Ok, sedaj so si izmislili da naj bi bilo potrebno plačati še drugega otroka v vrtcu. Kaj pravite, 500€+ za prvega, in še nekaj stotakov za drugega? To ni več normalno stanje..

Glodko ::

Kje lahko preberem kaj več o temu?

LeQuack ::

Glodko je izjavil:

Kje lahko preberem kaj več o temu?


To hoče Golob ukiniti, zato ker je Janša uvedel. Bo pa prizadelo že tako nikakvo rodnost.
https://www.24ur.com/novice/svet/ponovn...
Quack !

Lonsarg ::

V članku piše da se subvencija za drugega otroka iz 100% zniža na 70%, torej ni lih popolna ukinitev. Ampak prav tako pa ni verjeti da bo to "začasno", bodo lepo kar stalno pustili.

Zakaj bi spodbujali rojstva doma če pa lahko uvažamo migrante, kam gre ta svet res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

primozzzz ::

Ma vseen banda. Eni delamo pa placujemo vrtec kar visoko, zdaj bo ocitno se za drugega.eni pa lepo doma 5 otrok in drkajo kurac in visijo po kaficih.. No vecinoma to niso Slovenci. Njim naj zaracunavajo. Slovenski narod gte tako in tako v propad. Sej se mladi se otrok nebodo vec upal imet. Je ze tko in tko vse drago.
NI PODPISA

kuglvinkl ::

sej tako je bilo včasih, za oba sva plačevala, ko sta bial v vrtcu. Ne rečem pa da ne bi smelo ostat kot je, nasprotno.
Your focus determines your reallity

kriptobog ::

primozzzz je izjavil:

Ma vseen banda. Eni delamo pa placujemo vrtec kar visoko, zdaj bo ocitno se za drugega.eni pa lepo doma 5 otrok in drkajo kurac in visijo po kaficih.. No vecinoma to niso Slovenci. Njim naj zaracunavajo. Slovenski narod gte tako in tako v propad. Sej se mladi se otrok nebodo vec upal imet. Je ze tko in tko vse drago.


MA kaj doma, v vrtcu jih imajo in medtem kofetkajo. Zdaj jih bodo imeli pa doma, ker bo za placat. Pravilno. Ne vem sploh zakaj je Jansa uvedel to zastonjkarstvo. Nafukaj toliko otrok, kot jih lahko financiras. In ce placujes drag vrtec, potem ne zasluzis tako malo ane. Saj se subvencija odmeri glede na visino prihodka.

floyd1 ::

LeQuack je izjavil:

Glodko je izjavil:

Kje lahko preberem kaj več o temu?


To hoče Golob ukiniti, zato ker je Janša uvedel. Bo pa prizadelo že tako nikakvo rodnost.
https://www.24ur.com/novice/svet/ponovn...

Če je komu to jeziček na tehtnici pri odločitvi glede otrok... ... naj jih raje nima nikoli. Resno.

Sicer pa v svetu kjer je izključno vodilo denar in kjer bi marsikdo dober sex takoj zamenjal za jebe* šoping, za otroke itak več ne bo prostora.

Lonsarg ::

kriptobog je izjavil:

primozzzz je izjavil:

Ma vseen banda. Eni delamo pa placujemo vrtec kar visoko, zdaj bo ocitno se za drugega.eni pa lepo doma 5 otrok in drkajo kurac in visijo po kaficih.. No vecinoma to niso Slovenci. Njim naj zaracunavajo. Slovenski narod gte tako in tako v propad. Sej se mladi se otrok nebodo vec upal imet. Je ze tko in tko vse drago.


MA kaj doma, v vrtcu jih imajo in medtem kofetkajo. Zdaj jih bodo imeli pa doma, ker bo za placat. Pravilno. Ne vem sploh zakaj je Jansa uvedel to zastonjkarstvo. Nafukaj toliko otrok, kot jih lahko financiras. In ce placujes drag vrtec, potem ne zasluzis tako malo ane. Saj se subvencija odmeri glede na visino prihodka.
Tisti na sociali bodo brez skrbi še naprej imeli polno zastonj ;)

Mato989 ::

Zato sem pa vam ze davno povedal

Vrtec bi morali dat enotno za vsakega otroka 400eur na mesec placilo pol pa pri placah dat tistim ki delajo 350eur visjo placo s strani drzave za vsakega froca tisti ki pa nic ne delajo pa naj placajo sami ali pa majo froce doma

Ampak nee mi mamo spet glupo reseno
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Zato sem pa vam ze davno povedal

Vrtec bi morali dat enotno za vsakega otroka 400eur na mesec placilo pol pa pri placah dat tistim ki delajo 350eur visjo placo s strani drzave za vsakega froca tisti ki pa nic ne delajo pa naj placajo sami ali pa majo froce doma

Ampak nee mi mamo spet glupo reseno


Prevec kompliciras. Enaka cena za vse in je reseno. Brez nekih lajsav in teh tvojih idej. Ce dajo vsem isto bo itak dokaj poceni.

Utk ::

No, pa tudi to kar je napisal Mato zadnjič, imamo skupino 15 otrok, polna cena je 600-700 evrov, odvisno od občine, kam zaboga gre 10 jurjev mesečno? S tem da se sama stavba ne financira iz tega, ker jo je dolžna priskrbet občina. Mislim, da bi privat vrtec s tem denarjem čisto lepo funkcioniral, pa še občina ne bi rabla financirat prostorov, igrač, itd. Enako kot pri zdravnikih koncesionirjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Zato sem pa vam ze davno povedal

Vrtec bi morali dat enotno za vsakega otroka 400eur na mesec placilo pol pa pri placah dat tistim ki delajo 350eur visjo placo s strani drzave za vsakega froca tisti ki pa nic ne delajo pa naj placajo sami ali pa majo froce doma

Ampak nee mi mamo spet glupo reseno


Prevec kompliciras. Enaka cena za vse in je reseno. Brez nekih lajsav in teh tvojih idej. Ce dajo vsem isto bo itak dokaj poceni.



Seveda, ampak moj point je da bi bili priviligirano DELAVCI oz. ZAPOSLENI, namesto nezaposlenih socialcev in šteparjev frocov na socialni. To je bottom line.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Moe_Lester ::

Prevec kompliciras. Enaka cena za vse in je reseno. Brez nekih lajsav in teh tvojih idej. Ce dajo vsem isto bo itak dokaj poceni.


Jaz sem za enako ceno, dokler je ta nič. Enako kot pri osnovni šoli in naprej.

Seveda, ampak moj point je da bi bili priviligirano DELAVCI oz. ZAPOSLENI, namesto nezaposlenih socialcev in šteparjev frocov na socialni. To je bottom line.


Zakaj? Otroci socialcev si prav tako zaslužijo socializacijo. Socialci si prav tako zaslužijo, da se v miru izobražujejo in najdejo službo. Oz. je to vsem v interesu.

Tistih, ki štepajo otroke za to, da živijo od socialne in doklad ni ravno veliko. Dolgotrajna brezposelnost je trenutno 2,2%. Od tega je velik del starejših od 50.

Utk ::

700 evrov na mesec za "socializacijo" je mnogo preveč, da bi to država, ali pa starši, plačevali. Če že hoče dat nekdo 700 evrov za otroka na mesec, se da za ta denar naredit zanj kaj bistveno bolj koristnega. Za socializacijo bi bilo dovolj ura ali pa 2 na dan, ali pa na par dni, da malo pohengajo, ne pa da so tam 8-9 ur.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

700 evrov na mesec za "socializacijo" je mnogo preveč, da bi to država, ali pa starši, plačevali. Če že hoče dat nekdo 700 evrov za otroka na mesec, se da za ta denar naredit zanj kaj bistveno bolj koristnega. Za socializacijo bi bilo dovolj ura ali pa 2 na dan, ali pa na par dni, da malo pohengajo, ne pa da so tam 8-9 ur.



Seveda, zato pa če gledamo da zdaj plačujejo eni 0 EUR, drugi pa 600 ali 700 EUR, če spremenimo in damo za vsakega otroka recimo 350EUR ne glede na plačo in status je to to... tisti ki ne zmore pač ga naj ima doma...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Moe_Lester ::

Poglej, OSNOVNI in PRIMARNI namen vrtca je VARSTVO otroka da lahko starši DELAJO... če NE DELAJO naj imajo otroka doma in ga učijo... ali naj plačajo varstvo zato da oni lutajo okrog kot brezposelnjaki in socialci.


Tole piše na gov.si: Dostopna in kakovostna predšolska vzgoja in varstvo je pomembna za blaginjo prebivalstva. Vključenost otrok v predšolsko vzgojo pozitivno vpliva na socialno kohezijo, pozitivno pa lahko vpliva tudi na zaposlenost žensk, usklajevanje delovnega in družinskega življenja in rodnosti.

Te pavšalne izjave kako socialci lutajo okrog in pijejo kavico med tem, ko so otroci v vrtcu so bolj osebno mnenje. Številke pravijo, da je tega zanemarljivo malo.

NOBENO NI ZASTOJN, vse je plačljivo!!! SI že videl da je kdo delal OŠ ali SŠ brez da bi dal 1 EUR? pozabi.


Hmm, po vseh teh letih še nisem dobil položnice za plačilo šole. Zanimivo, mogoče so kaj spregledali.

matobeli ::

Verjetno je na Ptuju zadeva mal drugačna kot drugod po sloveniji.

Mato989 ::

Moe_Lester je izjavil:

Poglej, OSNOVNI in PRIMARNI namen vrtca je VARSTVO otroka da lahko starši DELAJO... če NE DELAJO naj imajo otroka doma in ga učijo... ali naj plačajo varstvo zato da oni lutajo okrog kot brezposelnjaki in socialci.


Tole piše na gov.si: Dostopna in kakovostna predšolska vzgoja in varstvo je pomembna za blaginjo prebivalstva. Vključenost otrok v predšolsko vzgojo pozitivno vpliva na socialno kohezijo, pozitivno pa lahko vpliva tudi na zaposlenost žensk, usklajevanje delovnega in družinskega življenja in rodnosti.

Te pavšalne izjave kako socialci lutajo okrog in pijejo kavico med tem, ko so otroci v vrtcu so bolj osebno mnenje. Številke pravijo, da je tega zanemarljivo malo.

NOBENO NI ZASTOJN, vse je plačljivo!!! SI že videl da je kdo delal OŠ ali SŠ brez da bi dal 1 EUR? pozabi.


Hmm, po vseh teh letih še nisem dobil položnice za plačilo šole. Zanimivo, mogoče so kaj spregledali.


1. Ja, vključenost pozitivno vpliva na vključenost žensk v delo samo če ne gre delat (zdaj če si brezposeln si lenuh ali invalid) potem ne vpliva pozitivno...

Seveda si jo dobil, "položnica" se imenuje DDV, Dohodnina itd... od kod pa misliš da se financira šolstvo iz lufta in nasmeškov?

Kdaj je tvoj fotr plačal kako šolnino?*

Ne nabijaj o stvareh o katerih nimaš pojma...


No te pa mi povej kako se plača šosltvo če ne iz dohodnine in DDVja ipd...? Kdo pa plača to če ne jaz, ti, moj foter? TO je posredna položnica...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Moe_Lester ::

Seveda si jo dobil, "položnica" se imenuje DDV, Dohodnina itd... od kod pa misliš da se financira šolstvo iz lufta in nasmeškov?


No super. Potem je zadeva rešena. Ni potrebe po dodatni položnici za plačilo vrtca, če že tako ali tako plačujemo DDV in dohodnino.

1. Ja, vključenost pozitivno vpliva na vključenost žensk v delo samo če ne gre delat (zdaj če si brezposeln si lenuh ali invalid) potem ne vpliva pozitivno...


Še enkrat. Dolgotrajna brezposelnost je cca. 2,2%. Od tega večina starejših od 50, ki verjetno nimajo otrok v vrtcu.

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

Moe_Lester je izjavil:

Prevec kompliciras. Enaka cena za vse in je reseno. Brez nekih lajsav in teh tvojih idej. Ce dajo vsem isto bo itak dokaj poceni.


Jaz sem za enako ceno, dokler je ta nič. Enako kot pri osnovni šoli in naprej.

Seveda, ampak moj point je da bi bili priviligirano DELAVCI oz. ZAPOSLENI, namesto nezaposlenih socialcev in šteparjev frocov na socialni. To je bottom line.


Zakaj? Otroci socialcev si prav tako zaslužijo socializacijo. Socialci si prav tako zaslužijo, da se v miru izobražujejo in najdejo službo. Oz. je to vsem v interesu.

Tistih, ki štepajo otroke za to, da živijo od socialne in doklad ni ravno veliko. Dolgotrajna brezposelnost je trenutno 2,2%. Od tega je velik del starejših od 50.


Ja saj imajo celo prednost pri vpisu, ce so brezposelni. Ker nimajo casa imeti otrok doma, ker hodijo na razgovore in potem cer je prostorska stiska zaposleni izvisijo, ker imajo ocitno cas, da imajo otroke doma. Jaz sem zaradi tega moral dati otroka v privat vrtec. Ce damo enotno ceno za vse sigurno ne bo nek hud znesek. Ce nima 150e, naj pa ne nafuka toliko otrok.

Moe_Lester ::

Ja saj imajo celo prednost pri vpisu


Prvič slišim. Lahko kaj bolj konkretno?

Invictus ::

Saj je vse napisal, kaj ti ni jasno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Moe_Lester je izjavil:

Ja saj imajo celo prednost pri vpisu


Prvič slišim. Lahko kaj bolj konkretno?



Brezposelna mamica ima prednost pri vpisu otroka v vrtec, in zato mora zaposlena mamica otroka vpisat DALJ od doma v vrtec da po šihtu še VEČ časa zgublja namesto da bi bilo obratno in bi brezposelna imela otroka dalj od sebe v vrtcu ker ima čas hodit po njega

To je še ena cvetka kjer ima prednost brezposelni ki ima načeloma VEČ časa kot zaposleni.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

deco16 ::

Brezposelna mamica mora vmes iskat šiht :D

Mato989 ::

Moe_Lester je izjavil:

Seveda si jo dobil, "položnica" se imenuje DDV, Dohodnina itd... od kod pa misliš da se financira šolstvo iz lufta in nasmeškov?


No super. Potem je zadeva rešena. Ni potrebe po dodatni položnici za plačilo vrtca, če že tako ali tako plačujemo DDV in dohodnino.

1. Ja, vključenost pozitivno vpliva na vključenost žensk v delo samo če ne gre delat (zdaj če si brezposeln si lenuh ali invalid) potem ne vpliva pozitivno...


Še enkrat. Dolgotrajna brezposelnost je cca. 2,2%. Od tega večina starejših od 50, ki verjetno nimajo otrok v vrtcu.


Ok potem ni razloga zakaj bi brezposelni dobili karkoli gratis, vsi naj plačajo enako, če pa nočejo delat pa njihov problem...

deco16 je izjavil:

Brezposelna mamica mora vmes iskat šiht :D



Rad bi videl osebo ki 8 ur plus prevoz dnevno išče šiht pa ga ne najde...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Moe_Lester ::

Od kje ideja, da imajo brezposelni prednost pri vpisu? V katerem vrtcu?

Tukaj je en primer kriterijev: https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...

V tabeli spodaj je jasno, da zaposleni starši prejmejo več točk. Če si brezposelen in nisi iskalec zaposlitve je točk še manj.

teslam2 ::

Mato989 je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

Ja saj imajo celo prednost pri vpisu


Prvič slišim. Lahko kaj bolj konkretno?



Brezposelna mamica ima prednost pri vpisu otroka v vrtec, in zato mora zaposlena mamica otroka vpisat DALJ od doma v vrtec da po šihtu še VEČ časa zgublja namesto da bi bilo obratno in bi brezposelna imela otroka dalj od sebe v vrtcu ker ima čas hodit po njega

To je še ena cvetka kjer ima prednost brezposelni ki ima načeloma VEČ časa kot zaposleni.


https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...

brezposelni imajo prednost? poglej 12. clen

kriptobog ::

Moe_Lester je izjavil:

Ja saj imajo celo prednost pri vpisu


Prvič slišim. Lahko kaj bolj konkretno?


Za vpis je neko tockovanje. Vec tock imas, visje mesto na seznamu za vpis. In ja, ce sta oba starsa zaposlena, na ta racun dobita najmanj tock. Za brezposelnost pa dobic veliko tock. Malo poguglaj, saj imajo vrtci objavljene tockovnike in kriterije.

teslam2 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

Ja saj imajo celo prednost pri vpisu


Prvič slišim. Lahko kaj bolj konkretno?



Brezposelna mamica ima prednost pri vpisu otroka v vrtec, in zato mora zaposlena mamica otroka vpisat DALJ od doma v vrtec da po šihtu še VEČ časa zgublja namesto da bi bilo obratno in bi brezposelna imela otroka dalj od sebe v vrtcu ker ima čas hodit po njega

To je še ena cvetka kjer ima prednost brezposelni ki ima načeloma VEČ časa kot zaposleni.


https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...

brezposelni imajo prednost? poglej 12. clen


Pobrskam za odgovor iz vrtca ko smo izviseli na ta racun

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

Wrop ::

Pri zaposlenosti staršev je tako, da zaposlena starša oz. če je eden, dobita največ točk, nato en zaposleni in en brezposelen, najmanj oz. nič nezaposlena. Ima pa vsaka občina svoje točkovanje.

GupeM ::

Glede na zgornji dve povezavi, očitno občina Žiri zaposlenost/nezaposlenost kar dobro upošteva, občina Borovnica precej manj, Ljubljana recimo pa sploh ne: https://www.ljubljana.si/assets/Moja-lj...

Bi pa po mojem mnenju morali največ točk dobiti tisti, ki živijo in so zaposleni znotraj iste občine. Načeloma je tako, da je bolje, če je vrtec bližje službe, ne bližje prebivališča. Ker če rabiš pol ure vožnje od doma do službe, to pomeni, da lahko oddelaš 8 ur v službi in potem samo upaš, da ne boš imel kakšne gužve. Ker če boš imel gužvo, bo otrok v vrtcu več kot 9 ur. Če je otrok v vrtcu blizu doma, seveda.

Mato989 ::

GupeM je izjavil:

Glede na zgornji dve povezavi, očitno občina Žiri zaposlenost/nezaposlenost kar dobro upošteva, občina Borovnica precej manj, Ljubljana recimo pa sploh ne: https://www.ljubljana.si/assets/Moja-lj...

Bi pa po mojem mnenju morali največ točk dobiti tisti, ki živijo in so zaposleni znotraj iste občine. Načeloma je tako, da je bolje, če je vrtec bližje službe, ne bližje prebivališča. Ker če rabiš pol ure vožnje od doma do službe, to pomeni, da lahko oddelaš 8 ur v službi in potem samo upaš, da ne boš imel kakšne gužve. Ker če boš imel gužvo, bo otrok v vrtcu več kot 9 ur. Če je otrok v vrtcu blizu doma, seveda.


Ja to je odvisno, včasih pa je ravno kontra morda, če imaš dedke in babice še agilne, lahko oni otroka poberejo če je blizu doma in če so dedki in babice doma blizu vašega doma... ali celo v isti bajti...

OTROKOV POV
V osnovi pa je tako da najlepše je če otrok hodi v vrtec tam kjer potem z vrstniki gre naprej v osnovno šolo... ko sem jaz hodil v vrtec smo skoraj vsi iz mojega vrtca in male šole potem šli na isto osnovno šolo in vsi ki smo bili v istem razredu smo dzaj odlični prijatelji še iz včasov male šole...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

GupeM ::

Mato989 je izjavil:

Ja to je odvisno, včasih pa je ravno kontra morda, če imaš dedke in babice še agilne, lahko oni otroka poberejo če je blizu doma in če so dedki in babice doma blizu vašega doma... ali celo v isti bajti...

Seveda. Potem imaš pa primer, kot sem ga videl lani spomladi pri "sošolki" od našega mulca, ko so se otroci vrnili z vrtca v naravi. Babica ta malo vsak dan vozi v vrtec in jo hodi iskat. Ko so se vrnili iz vrtca v naravi, pa sta jo prišla iskat njen foter in ta babica. Tamala je prišla z avtobusa, stekla mimo fotra v objem k babici.

Stari starši so lahko za pomoč. Ampak vsakodnevno prevzemanje otrok v vrtcu je pa že obveznost in se mi ne zdi prav, da se to dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()
««
2 / 13
»»