» »

Ali so mediji še sploh kredibilni?

Ali so mediji še sploh kredibilni?

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3 4

FireSnake ::

Jaz že leta opažam, da gre samo še navzdol.

Vzamimo za primer tole:
https://siol.net/posel-danes/novice/tak...
mi bi imeli plin (gospodarsko bi sodelovali) a bi zraven še malo sikali.
Tu ciljam predvsem na zbirokratiziran Bruselj.

Glede plina pa:
Nemci Balkanu nikoli ne bodo pustili, da bi se razvil.
Razlog je preprost: mi moramo biti posmeh in poceni delovna sila.

Še en primer pristranskih medijev:
- Rusom upamo sikat, ker nam tako narekujejo gospodarji
- kaj smo pa naredili, ko je Kitajska kontejnerski prevoz dvignila iz 1500UD na 15 000USD? Nič! Niti pisalo se ni o tem.

Opažam, da je bila odločitev pred leti, da se izogibam medijev, pravilna.

Zadnji čas vsake toliko preletim naslove: in vidim, da je še to preveč.

Moj odgovor na naslov teme je: že doooolgo ne.

Mnenja dobrodošla.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Ganon ::

Kakšen Balkan, kakšen posmeh, o čem blodiš?

Miki N ::

Še?

TheBlueOne ::

FireSnake je izjavil:

J
Razlog je preprost: mi moramo biti posmeh in poceni delovna sila.


Nimamo vsi manjvrednostnega kompleksa.

FireSnake ::

Jaz ga nimam.
Jaz sem za svoje delo odlično plačan.

Zdaj pa nazaj na temo (ker opažam, da se tisti, ki ste sem iz med-over-net prilezli ne znate držati teme).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Tudi jaz nimam sobne antene več.
|HP EliteBook|R5 6650U|

6bt9hmDwY ::

FireSnake je izjavil:

Nemci Balkanu nikoli ne bodo pustili, da bi se razvil.
Razlog je preprost: mi moramo biti posmeh in poceni delovna sila.

Odkod takšno samo-dojemanje - napisano je v prvi osebi množine?
Če kaj koristnega in nisi pogrešljiv, znaš, boš primerno plačan, tudi kot zaposlen.
Če pa ne znaš česa koristnega ali si pogrešljiv, boš tudi primerno plačan.
Je pa zelo lepo, da ste odlično plačani, potem že nekaj znate.
Tema je sicer malo kontroverzna potem ampak ok.

TheBlueOne ::

FireSnake je izjavil:

Jaz ga nimam.
Jaz sem za svoje delo odlično plačan.

Zdaj pa nazaj na temo (ker opažam, da se tisti, ki ste sem iz med-over-net prilezli ne znate držati teme).


Potem je tema skart, ce izhaja iz nebuloznih predpostavk?

TheBlueOne ::

Drugace mediji so kredibilni, ce razumes se kontekst. Konteksta pa v vsakem clanku ne mores razlagati, ker v svetu, kjer vecina prebere naslov, ostala vecina povzetek, manjsina pa clanek, lahko na koncu izpade kakor da je informacij premalo. Se mi zdi, da nekateri kaksno temo malo nastudirajo, potem pa bi radi, da je vsak clanek kakor doktorska dizertacija.

Za razgledane ljudi, ki vedo kaj iscejo so mediji vec kot OK. Za bolj podrobne analize pa moras najti bolj specificen medij. Ce te poglobljeno zanimajo finance, se bos moral narociti na Finance. In se tam bo treba slediti nekaj let, da postanes razgledan.

Ce koga podrobno zanimajo cepiva, bi se moral izobraziti o cepivih in najti medije, ki bolj podrobno porocajo za medicinsko stroko in pravtako slediti nekaj let, da sploh imas sanse razumeti "whats the name of the game".

Skratka, viri informacij so prilagojeni na publiko, ki pa postaja FB izobrazena in dobiva obcutek, da ve vse ter da ji mediji dajo premalo informacij.

Zgodovina sprememb…

6bt9hmDwY ::

TheBlueOne je izjavil:

Za razgledane ljudi, ki vedo kaj iscejo so mediji vec kot OK. Za bolj podrobne analize pa moras najti bolj specificen medij. Ce te poglobljeno zanimajo finance, se bos moral narociti na Finance. In se tam bo treba slediti nekaj let, da postanes razgledan.

Izpod tvojih prstov v oči in zavedanje uredništva Financ (saj misliš na finance.si?)...

Zgodovina sprememb…

Utk ::

TheBlueOne je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Jaz ga nimam.
Jaz sem za svoje delo odlično plačan.

Zdaj pa nazaj na temo (ker opažam, da se tisti, ki ste sem iz med-over-net prilezli ne znate držati teme).


Potem je tema skart, ce izhaja iz nebuloznih predpostavk?

Ta predpostavka je nebulozna, ampak ne vem kaj ima to z mediji.
Predpostavka, da mi hočemo bit kot Avstrijci, je napačna. Če bi to hoteli, bi to bli. Tisti, ki to res hočejo, se preselijo gor. Ostalim je v redu tu kot je, čeprav hočemo seveda tudi tu še malo popravit stvari.

Mediji pa lažejo povsod, ne samo pri nas. Pardon, ne lažejo, prikazujejo svojo verzijo resnice. Tudi če gledaš Novo24, težko bi rekel, da tam so se pa zlagali (čeprav se tudi zgodi, ampak to ni tak problem). Večji problem je, če resnico kažeš samo z neke svoje strani, ki je lahko tudi enostavno napačna. In ti nihče ne more dokazat, da si se kaj zlagal.

6bt9hmDwY ::

Utk je izjavil:

kaj zlagal.

Takšnim izrazom se da zelo fino izogibati s kakšni evfemizmi, v kruti realnosti še bolj kot na fantazijskem forumu.

TheBlueOne ::

@UTK. uf na Nova24 kar jasno lazejo in zavajajo. To je res slab primer. Desni so recimo v Sloveniji Siol. Je pa res, da ko gledas skozi kontekst SDSovca je plasiranje inforamcij Nova24 pravilno, ker tako razmislajajo, kar je zame bolece. Nova24 ni medij, je bolj glasilo v stilu verskih glasil.

Zato pa je vazen kontekst samega medija. Jaz trdim, da dobim realne informacije, ker za teme, ki me posebej zanimajo pogledam vec virov iz razlicnih interesov. Pa niti ni treba biti ne vem kako globoko v materiji ali pa na terenu.

Ce pa koga zanima kaj posebej podrobno, pa to ne gre skozi medije, ker je praviloma toliko informacij na vsako temo, da lahko danes zacnes s studijem in polaganjem doktorskih dizertacij. Ce potem hoces svoje znanje predstaviti sirsi javnosti pa se bos posteno namucil, da bos strnil v tako obliko, da jo bo vecina, posebej laiki, sposobna razumete do take mere, da od tega kaj odnesejo.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

6bt9hmDwY je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Nemci Balkanu nikoli ne bodo pustili, da bi se razvil.
Razlog je preprost: mi moramo biti posmeh in poceni delovna sila.

Odkod takšno samo-dojemanje - napisano je v prvi osebi množine?
Če kaj koristnega in nisi pogrešljiv, znaš, boš primerno plačan, tudi kot zaposlen.
Če pa ne znaš česa koristnega ali si pogrešljiv, boš tudi primerno plačan.
Je pa zelo lepo, da ste odlično plačani, potem že nekaj znate.
Tema je sicer malo kontroverzna potem ampak ok.


Se delaš, da ne razumeš ali samo nočeš razumeti?
Govorim za povprečje. Posameznik tu ne šteje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

6bt9hmDwY ::

FireSnake je izjavil:

Se delaš, da ne razumeš ali samo nočeš razumeti?
Govorim za povprečje. Posameznik tu ne šteje.
¸
Čemu potem sploh odpiraš temo?
In zakaj uporabljaš prvo osebo množine?
Imaš idejo in namen karkoli spremeniti ali samo postokati po forumu?

Čemu se sploh obremenjuješ za povprečje, če si že odlično plačan?
Odlično plačan glede na koga?

Meni se zdi odprtje takšne teme povsem deplasirano.
Nikakor pa ne replicirati, ker so drugi sogovorniki bili precej neartikulirani.

Če pa misliš stopnjevati forumsko agresijo, kot posredno nakazuješ, pa se dajmo kar posloviti.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Utk je izjavil:

Večji problem je, če resnico kažeš samo z neke svoje strani, ki je lahko tudi enostavno napačna. In ti nihče ne more dokazat, da si se kaj zlagal.


Predvsem tale izsek iz tvojega pisanja se meni zdi zelo sporen.
Da še razložim zakaj: ker ljudje nimajo kritičnega razmišljanja (bolje rečeno ga ima vedno manj) in samo vpija.

6bt9hmDwY je izjavil:


In zakaj uporabljaš prvo osebo množine?


Ni še prepovedana, ko sem nazadnje preveril.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

6bt9hmDwY ::

FireSnake je izjavil:

Ni še prepovedana, ko sem nazadnje preveril.

Prepovedana ni, je pa neustrezna v tvojem kontekstu.
Pa namesto, da se neproduktivno bojujemo glede slovnice...

Kaj je bil namen odpiranja te teme?
Po eni strani govoriš o izkoriščanu Balkana s strani Nemčije za bazen poceni delovne sile...
Pa saj nihče ne sili Balkancev, da gremo v Nemčijo ali da delamo za Nemčijo, dovoljeno je tudi za Rusijo.
Si pričakoval spremembo na ravni polotoka čez noč?
No, tega še nikdar v zgodovini ni bilo, žal.

Želiš postati mnenjski voditelj?
Ne izračuna se mi, pač, oprosti.

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

Zakaj se odpirajo take teme ...

OPa nekaj jebe pa ne ve kaj.

Jaz to razumem.

kow ::

TheBlueOne je izjavil:

Drugace mediji so kredibilni, ce razumes se kontekst. Konteksta pa v vsakem clanku ne mores razlagati, ker v svetu, kjer vecina prebere naslov, ostala vecina povzetek, manjsina pa clanek, lahko na koncu izpade kakor da je informacij premalo. Se mi zdi, da nekateri kaksno temo malo nastudirajo, potem pa bi radi, da je vsak clanek kakor doktorska dizertacija.

Za razgledane ljudi, ki vedo kaj iscejo so mediji vec kot OK. Za bolj podrobne analize pa moras najti bolj specificen medij. Ce te poglobljeno zanimajo finance, se bos moral narociti na Finance. In se tam bo treba slediti nekaj let, da postanes razgledan.

Ce koga podrobno zanimajo cepiva, bi se moral izobraziti o cepivih in najti medije, ki bolj podrobno porocajo za medicinsko stroko in pravtako slediti nekaj let, da sploh imas sanse razumeti "whats the name of the game".

Skratka, viri informacij so prilagojeni na publiko, ki pa postaja FB izobrazena in dobiva obcutek, da ve vse ter da ji mediji dajo premalo informacij.


Mediji AKTIVNO poneumljajo rajo. Lep primer so te novice s plinom, kjer niti ena novica ne poskusa razloziti zakaj so sle cene energentov gor, kar je bistveno za razumevanje problema in potencialno resevanje problema. Blodijo s frazami, ki nic ne povejo, kot so "energetska revscina" ipd. Ne politikom, ne medijem ni pomembno o tem razpravljati, ker imajo druge interese (da nam kradejo cas, ker je to vir financiranja). Vsa ta premisa, da povprecen bralec ni sposoben prebrati malo daljsega clanka meji na PROPAGANDO. Samo opravicujejo status quo.

6bt9hmDwY ::

Miki N je izjavil:

Zakaj se odpirajo take teme ...

OPa nekaj jebe pa ne ve kaj.

Jaz to razumem.

Razumem, gre samo za ventil, saj mi ni tuje. V resnici se večkrat vprašam, če sem sploh normalen, ker mi je večina stvari povsem 'ravnih'. Včasih, kot recimo danes, imam dar pisanja in mogoče kaj bolj na trdo napišem. Nič, ne dajte se motiti, tema ima potencial, samo ne vem, če ravno s tistim glede bazenov delovne sile.

Glede cen (energentov) moraš spremljati trge (energentov), imaš sicer finančne koledarje, projekcije, fomo/fud itn. Običajen medij tega ne bo pisal in povzemal, saj izgubi večino bralcev, že itak smo menda zelo slabo funkcionalno pismeni. Pri finance.si pa ravno pogrešam nekaj bolj konkretnega, ne pa neke tabloidne prispevke, ampak se navadiš pač brati drugje.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

kow je izjavil:



Mediji AKTIVNO poneumljajo rajo. Lep primer so te novice s plinom, kjer niti ena novica ne poskusa razloziti zakaj so sle cene energentov gor, kar je bistveno za razumevanje problema in potencialno resevanje problema. Blodijo s frazami, ki nic ne povejo, kot so "energetska revscina" ipd. Ne politikom, ne medijem ni pomembno o tem razpravljati, ker imajo druge interese (da nam kradejo cas, ker je to vir financiranja). Vsa ta premisa, da povprecen bralec ni sposoben prebrati malo daljsega clanka meji na PROPAGANDO. Samo opravicujejo status quo.


Kateri medij? Za koga so informacije? In seveda mediji v prvi vrsti povzamejo kaj pravi politika, kar to je tudi nasa realnost.

Kar se tice energentov vecina niti priblizno nima pojma od kod kaj pride, kako deluje borza, kaj vpliva ne ceno itn. Za vecino je dovolj informacija, da bo podrazitev ter da je kriza v sirsem smislu, ne samo lokalno. To je realnost.

Zakaj je tako pa ni stvar porocanja v smislu novic ampak bolj kolumn, bolj specificnih clankov namenjenih za investitorje itn.

Pac situacija je taka, da so gledalci najbolj poneumljenih virov informacij pri katerih se danes preberejo samo fragment dobili malo sirsi uvid v nekaj tem. In sedaj tocno tam pricakujejo, da do porocanje novic postalo ne vem kako znanstveno, ne opazijo pa, da ce to naredijo na vseh podrocjih dejansko potrebujejo svoje kadre + kadre specializiranih medijev, za vsako podrocje posebej, taki kadri pa niso poceni, na koncu pa pravtako prakticno nihce tega ne bi podrobno prebral.

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

6bt9hmDwY je izjavil:

Miki N je izjavil:

Zakaj se odpirajo take teme ...

OPa nekaj jebe pa ne ve kaj.

Jaz to razumem.

Razumem, gre samo za ventil, saj mi ni tuje. V resnici se večkrat vprašam, če sem sploh normalen, ker mi je večina stvari povsem 'ravnih'.


Zelo normalen si. Meni je že marsikdo omenil nekaj podobnega in pri sebi opažam zadnje čase podobno. Očitna razlaga je, da nam je pademija najsmrtonosnejšega virusa, ki smo jo večinoma skoraj vsi preživeli tako dvignila prag občutljivosti, da pač ne trzaš več. Malo bolj zajebane stranke smo postali vsi skupaj.

Stvari postajajo šum v ozadju. In jasno postajajo mediji vedno bolj groteskni, ko ga poizkušajo preglasiti.

Samo to ni dobro, zato pa rabimo ljudi, kot je OP, ki jim je še mar!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Unchancy ::

Tole bo šlo v klasično covid prepucavanje. Začetek je zavarivanje neprijatelja. :))
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

kow ::

TheBlueOne je izjavil:


Pac situacija je taka, da so gledalci najbolj poneumljenih virov informacij pri katerih se danes preberejo samo fragment dobili malo sirsi uvid v nekaj tem.


Poanta je, da ga NE dobijo. NOBENEGA uvida ne dobijo. Ce pa je poanta, da slisijo preprosto novico, da bo sla cena energentov gor, pa naj berejo STA novice.
Prispevki o podrazitvah na rtvslo ali poptv, so sarlatanstvo.

Glede odgovora na OP vprasanje. Mediji nikoli niso bili kredibilni, ampak danes (zaradi tehnologije) do tega zakljucka malo bolj inteligenten prides precej hitro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Smrekar1 ::

FireSnake je izjavil:

Jaz že leta opažam, da gre samo še navzdol.

Vzamimo za primer tole:
https://siol.net/posel-danes/novice/tak...
mi bi imeli plin (gospodarsko bi sodelovali) a bi zraven še malo sikali.
Tu ciljam predvsem na zbirokratiziran Bruselj.

Glede plina pa:
Nemci Balkanu nikoli ne bodo pustili, da bi se razvil.
Razlog je preprost: mi moramo biti posmeh in poceni delovna sila.

Še en primer pristranskih medijev:
- Rusom upamo sikat, ker nam tako narekujejo gospodarji
- kaj smo pa naredili, ko je Kitajska kontejnerski prevoz dvignila iz 1500UD na 15 000USD? Nič! Niti pisalo se ni o tem.

Opažam, da je bila odločitev pred leti, da se izogibam medijev, pravilna.

Zadnji čas vsake toliko preletim naslove: in vidim, da je še to preveč.

Moj odgovor na naslov teme je: že doooolgo ne.

Mnenja dobrodošla.


Konkretno SiOL.net je postal povsem nekredibilen okoli leta 2012, v času Drugega Rajha. Na čelo so imenovali čredico poslušnih jurišnih ovac 55-80 in iz medija začeli delati vladno trobilo. Ko se je opcija zamenjala so še vedno nekaj poskušali, toda kvaliteta je strmoglavljala še naprej. V času Tretjega Rajha so Nora24 z manj bombastičnim pristopom.

Pri ostalih medijih to pač ne velja. To je tako, kot da bi spraševal ali so antropološka glasila sploh še kredibilna in dal za primer zraven der Stürmerja.

kow ::

Tako bom vprasal. Kateri mediji redno obvescajo oz. obvestijo o popravkih (napake se seveda dogajajo) prejsnjih novic/kolumn itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

MTB ::

Niso.
Zakaj?
Nova TV - SDS
Planet TV - madžarsko lastništvo.
POP TV - PPF grupa, precej se piše o političnih povezavah po vzhodni Evropi.
Delo, Večer, Dnevnik - lastništvo tajkunov.
RTVSLO - kako govoriti dobro o vladi, ki ti reže stroške.

TheBlueOne ::

kow je izjavil:



Poanta je, da ga NE dobijo. NOBENEGA uvida ne dobijo. Ce pa je poanta, da slisijo preprosto novico, da bo sla cena energentov gor, pa naj berejo STA novice.
Prispevki o podrazitvah na rtvslo ali poptv, so sarlatanstvo.


Pravijo, da te sole naucijo najti informacije. Informacije, ki jih iscete taki kot ti so na vasih virih ala Facebook nepopolni. Kaksne informacije pri pricakoval?

kow ::

Taksne informacije, ki niso disinformacije. Torej, ki ne delajo aktivno skodo. In v vseh teh novicah je tona informacij, ki nic ne pove in samo zmede gledalca. Pricakoval bi veliko MANJ informacij. Ce je to informativni program.

Zadnje case obcasno zopet gledam, informativni program poptv (nekaj let ga nisem videl). Dejansko med informativnim programom reklamirajo svoj ostali program. Pa trivia novice so notri, pa razno duhovicenje in muzika kot iz srhljivke. Kako je lahko to sploh legalno?!? Informativni program bi moral biti mocno reguliran, ker gre za javno dobro. Konec koncev, sem ga PRISILJEN gledati.
Ko je konec informativnega programa, pa naj vrtijo kmetije ali karkoli ze raja hoce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Miki N ::

Dejansko... pa kaj res mislite, da so bili mediji sploh kdaj "kredibilni", kaj naj bi to sploh pomenilo.

Recimo, ni treba nikomur razlagati, da med Hladno vojno mainstream mediji nikjer na svetu niso bili kredibilni, z izjemo nekaterih bolj lokalnih - pa še to zgolj zato, ker so bili takrat povsem neškodljivi, zaradi tehnične nezmožnosti dosegati publiko ven iz svojega geografskega dometa. In ja, so se ne vem nekje leta 1989 čudežno pretvorili v totalno nekotrolirane, ne-samocenzurirane izpostave. Right.

Pa niti ne vedno po lastni krivdi - kaj mistite, da je bila glavna fora t.i. "tiskovnih agencij"?

Kdor kontrolira dostavo, kontrolira jedilnik! ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

FireSnake ::

kow je izjavil:

Taksne informacije, ki niso disinformacije. Torej, ki ne delajo aktivno skodo.


Ravno na to sem hotel napeljati.
Se pa tudi z ostalim strinjam. Čeprav sem citiral samo del.

Miki N je izjavil:


Kdor kontrolira dostavo, kontrolira jedilnik! ;)

Kruto ampak realno.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Vetrpiha ::

@FireSnake:
Bodisi bereš neumne medije, bodisi ai sam tak in ne znaš več razbrati resnice, ki je pisana med vrsticami.
V vsakem primeru je to tvoja odločitev in si sam odgovoren za njo.
Jaz na tvojem mestu ne bi uporabljal prve osebe množine, ker deluje šibko in jalovo.
Če bi bral prave medije, ne bi rabil pridobivati bralca na avojo stran s takimi fintami.
You are part of a problem.

FireSnake ::

Dajmo lepo počasi ....

Vetrpiha je izjavil:


Bodisi bereš neumne medije

Če bi znal brati, bi prebral, da sem eksplicitno napisal, da jih ne berem. Če.

Vetrpiha je izjavil:


ne znaš več razbrati resnice, ki je pisana med vrsticami

Govori nekdo, ki ne razumen iti tega, kar sem eksplicitno napisal :)

Vetrpiha je izjavil:


Če bi bral prave medije

Kateri pa so pravi, po tvoje?


Vetrpiha je izjavil:


ne bi rabil pridobivati bralca na avojo stran s takimi fintami

Prosim???


Vetrpiha je izjavil:


You are part of a problem.

Ker?
Bi še dodal: nazadnje, ko sem preveril smo bili še na slovenskem forumu.
S takimi prispevki ne izpadeš bolj pameten, ravno nasprotno!

Ne vem kje si razbral, da se zadeva vrti okoli mene. Zato tudi ne razumem napadov.
No, glede na to, kako površno bereš, me ne preseneča.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

ripmork ::

Mediji so, kot so vedno bili: v spektru kredibilnosti od suhoparnih a precej realnih do senzacionalističnih fake-news, ki le skušajo pograbit pozornost in s tem prodajo / klike. Le da je v dobi interneta vseh medijev bistveno več (veliko je pač tudi povzemanja iz drugih virov). Opažam pa že nekaj časa, da je med plebsom prisotno precej conformation bias-a in ko jim novice iz (relativno kredibilnih) medijev niso všeč, enostavno vse skupaj proglasijo za fake news ali pa zaroto. En majhen zakoten medij s čudnim naslovom, ki pritrjuje njihovemu "prav" jim pa deluje kot nek kredibilen detektivski vir, ki se skriva pred hudobnimi lobiji in skuša "odpret oči" zaslepljeni množici (v resnici gre pa le za keš in klike). Ista štorija že dolgo časa.

Z leti in izkušnjami, kritičnim pogledom načeloma človek dobi kar soliden občutek kaj je najverjetneje res in kaj ne. Predvsem pa je pomembno, da se ne zanaša le na en vir. Če je v novicah enega medija redno nekaj senzacionalnega je ponavadi še kar velika verjetnost, da gre za BS.

widj3098dj32 ::

ripmork je izjavil:

En majhen zakoten medij s čudnim naslovom, ki pritrjuje njihovemu "prav" jim pa deluje kot nek kredibilen detektivski vir, ki se skriva pred hudobnimi lobiji in skuša "odpret oči" zaslepljeni množici (v resnici gre pa le za keš in klike). Ista štorija že dolgo časa.

Protiargument: en majhen zakoten medij zacne sprasevati vprasanja, ki so izven dogme MSM in je od le-teh oznacen za "fake news". MSM (in vojska "vir?" fagov) to opravici, s kopico "copy-paste" clankov, ki si jih MSM podajajo in delijo med sabo.

"Razsvetljen" Janez nato vidi "hm, isto stvar sem prebral na 24ur, orf, reuters, to pomeni da je vse res, take all my monies, health, children!". Medtem ko "vaski pijanec" Joze prebere vse te clanke, kot tudi zakotnega pa ni najbolj preprican.

Vetrpiha ::

FireSnake je izjavil:

Dajmo lepo počasi ....

Vetrpiha je izjavil:


Bodisi bereš neumne medije

Če bi znal brati, bi prebral, da sem eksplicitno napisal, da jih ne berem. Če.

Vetrpiha je izjavil:


ne znaš več razbrati resnice, ki je pisana med vrsticami

Govori nekdo, ki ne razumen iti tega, kar sem eksplicitno napisal :)

Vetrpiha je izjavil:


Če bi bral prave medije

Kateri pa so pravi, po tvoje?


Vetrpiha je izjavil:


ne bi rabil pridobivati bralca na avojo stran s takimi fintami

Prosim???


Vetrpiha je izjavil:


You are part of a problem.

Ker?
Bi še dodal: nazadnje, ko sem preveril smo bili še na slovenskem forumu.
S takimi prispevki ne izpadeš bolj pameten, ravno nasprotno!

Ne vem kje si razbral, da se zadeva vrti okoli mene. Zato tudi ne razumem napadov.
No, glede na to, kako površno bereš, me ne preseneča.

Ves prvi post kontriraš sam sebi.
Kaj bi sploh rad slišal v tej temi?
Na vprašanje Ali so mediji še sploh kredibilni? želiš slišati samo odgovor "Da, prav imaš, FireSnake"
Iščeš nek confirmation bias, vmes kričiš, da ne spremljaš medijev, potem še butneš eno tako ven, kjer je očitno da jih, pri bralcu hočeš vzbuditi neko kredibilnost in emocije, ki potrjujejo tvoje ter na koncu dobiti od njih potrditev za tvoj prav, da se boš lahko potrepljal po rami in rekel "FireSnake, ti si car, prav si imel. Kredibilnih medijev ni"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

bambam20 ::

So. Samo ne mainstream mediji.

Kredibilni mediji so malo skriti.

FireSnake ::

ripmork je izjavil:

Z leti in izkušnjami, kritičnim pogledom načeloma človek dobi kar soliden občutek kaj je najverjetneje res in kaj ne. Predvsem pa je pomembno, da se ne zanaša le na en vir. Če je v novicah enega medija redno nekaj senzacionalnega je ponavadi še kar velika verjetnost, da gre za BS.


Na žalost takih ljudi ni veliko.
In na to ciljajo (na maso).

Vetrpiha je izjavil:


Kaj bi sploh rad slišal v tej temi?


Kaj bi jaz rad slišal ni pomembno.

Želel bi pa normalno debato. Ki pa je ti nisi (zato zahajaš iz teme pogovora).
K sreči si eden redkih.

S tem jaz, s tabo, tudi zaključujem.
(glede ostalih blodenj, ki si jih napisal, se mi pa ni niti zdelo vredno izgubljati besed)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Vetrpiha ::

Se pravi odpiraš temo, kjer nit pogovora ni pomembna, niti ni pomembno o čem se govori.
Izpovedal si svoj rant, sedaj lahko gremo dalje.
Ali pa morebiti prisluhnemo še čemu, kar te v srcu stiska?

widj3098dj32 ::

Na sliki je primer naslova te teme:



Eno je porocanje novic, drugo pa generiranje narative (slika zgoraj). Ce se naucis lociti razliko, je tako nekje kot da locis novico od reklame.

Zgodovina sprememb…

Vetrpiha ::

Želel bi pa normalno debato. Ki pa je ti nisi (zato zahajaš iz teme pogovora).

Normalno debato? O čem?
O kredibilnosti medijev?
Zelo enostavno: eni so, drugi niso. Eni so malo bolj, drugi malo manj.
Eni priložijo resnico, kolikor je pač premorejo in zraven dodajo malce lastnega šloganja, drugi laži namerno zavijejo v resnico, jo še malce ocvrejo in začinijo ter jo postrežejo.
Je na tebi, koliko inteligence in raziskovanja premoreš ter koliko resnice želiš vedeti.
Zgolj površinsko ali vso dolžino ledenika?
Tudi odvisno, s kolikoh področij poseduješ znanja.
Ter kje vse iščeš znanje. Če se greš globalne politike, boš že znotraj države imel različna mnenja, znotraj Europe, ne bo škodilo, če boš prebral kak korejski, ameriški, britanski, japonski, kitajski, tajvanski, ruski vir.
Potem imaš pa še objave ekspertov, ki na internetu v smislu anonimnosti ne rabijo zagovarjati mnenja ustanove/firme v kateri delajo in lahko povedo to, kar si o situaciji mislijo.
Imaš tudi uradne, vladne, karkoli eksperte, one nevladne in karkoli eksperte in še in još...

widj3098dj32 je izjavil:

Na sliki je primer naslova te teme:



Eno je porocanje novic, drugo pa generiranje narative (slika zgoraj). Ce se naucis lociti razliko, je tako nekje kot da locis novico od reklame.

Več dreka v glavo na dan ne moreš vnesti, kot da prebereš eno stran CNN.
Tule se opazi, kdo zna raziskovati, si prebrati osnove in še malce več o znanosti, ki se zadeva recimo pisane teme, kdo zna odpreti PubMed in najti, kakšno je mnenje strokovnjakov in na čem delajo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

3p ::

Če mediji niso relevantni, kar "imajo agendo", kaj pa je relevantno, namesto njih?

1) Če hočete medije brez agende imate mrežo javnih webcamov. Ti so dokaj nepristranski. Ampak kaj vam sporočajo?
2) Če hočete "medije" z agendo, za katero še pisec sam ne ve, kakšna točno je, lahko še naprej prebirate "neMSM" medije in svoje družabne mehurčke.

Povzetek: mediji so danes za bralce twitov postali naporni. Kak članek je celo tako dolg, že brez slik, da je treba uporabiti "page-down". Potrebno včasih prebrati še kak debel šop papirja, z imenom knjiga, ki stvari podrobneje razloži. Potrebno je upoštevati, kdo medij izdaja, in kot je že nekdo napisal, prebrati resnico med vrticami. Razumeri, zakaj piše Nova Ab, Siol AA, n1info pa bA, Mladina pa bAb in iz tega povzeti, kaj se je res zgodilo.

Ja, je kar zamudno, ampak saj ni nikoli bilo drugače. A mislite, da je Delo leta 1966 bilo nepristransko? Hočete reči, da sta "Slovenski narod" in "Slovenec" pisala isto?

MadMicka ::

FireSnake, to so nebuloze. Kar se tiče poceni delovne sile imaš Romunijo, Bolgarijo, Poljsko, itd., kaj bi še rad. Kar pa se tiče "Balkana" in EU, ne more Balkan v EU, če so tako huda trenja v BiH, Kosovo, del Makedonije, kjer živijo Albanci, ne moreš teh območij sprejeti v EU, dokler oni nimajo teh zadev med sabo urejenih.

Jerry000 ::

Mediji kredibilni? Ne, ničveč. Jaz jih ne jemljem več resno, niti ne berem. Če pa kdo ve za kakšen kredibilen medij pa naj pove plis.

TheBlueOne ::

Jerry000 je izjavil:

Mediji kredibilni? Ne, ničveč. Jaz jih ne jemljem več resno, niti ne berem. Če pa kdo ve za kakšen kredibilen medij pa naj pove plis.


Kaj pa te zanima?

LeQuack ::

Mediji so prinesli novice o koroni, brez njih bi še vedno živeli svobodno.
Quack !

ripmork ::

widj3098dj32 je izjavil:

ripmork je izjavil:

En majhen zakoten medij s čudnim naslovom, ki pritrjuje njihovemu "prav" jim pa deluje kot nek kredibilen detektivski vir, ki se skriva pred hudobnimi lobiji in skuša "odpret oči" zaslepljeni množici (v resnici gre pa le za keš in klike). Ista štorija že dolgo časa.

Protiargument: en majhen zakoten medij zacne sprasevati vprasanja, ki so izven dogme MSM in je od le-teh oznacen za "fake news". MSM (in vojska "vir?" fagov) to opravici, s kopico "copy-paste" clankov, ki si jih MSM podajajo in delijo med sabo.

"Razsvetljen" Janez nato vidi "hm, isto stvar sem prebral na 24ur, orf, reuters, to pomeni da je vse res, take all my monies, health, children!". Medtem ko "vaski pijanec" Joze prebere vse te clanke, kot tudi zakotnega pa ni najbolj preprican.

Če karikiram, je kak FlatEarth.si lahko primer zakotnega medija, ki "sprašuje vprašanja, ki jih ostali mediji ne sprašujejo". Ampak - kaj točno to pomeni? Mogoče so pa nekatera vprašanja preveč butasta, da bi se jih spraševalo? Odgovornost MSM je, da vsaj v osnovi preverijo stvari preden jih dajo ven in npr. ne razširjajo norih teorij zarot.

Dober primer kredibilnega in resnega medija, ki "sprašuje vprašanja, ki jih ostali ne želijo" je PodČrto; razkrili so že marsikaj, kar se je izkazalo za resnično, s svojim preiskovanjem celo že sprožili kako kriminalistično preiskavo. Tožbe pa za razliko od kakega Požarja dobivajo, kadar se že kdo spravi nadnje. Tako levi kot desni politični pol jih ne mara.

PS: ko sem bil mulc, se mi je zdel Zeitgeist film neverjeten (WTC 9/11 inside job razkritja, popolnoma sem verjel v to). Skozi čas in ob vseh dodatnih informacijah danes vidim, kako sem bil zaveden - kako hitro in preprosto se da izkrivit in ustvarit senzacionalne teorije zarot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

kow ::

TheBlueOne je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Mediji kredibilni? Ne, ničveč. Jaz jih ne jemljem več resno, niti ne berem. Če pa kdo ve za kakšen kredibilen medij pa naj pove plis.

Kaj pa te zanima?


Zakaj so se energenti podrazili in pri kaksnih cenah lahko pricakujemo novo ravnotezje (bencin, elektrika, plin). Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Gregor P ::

FireSnake je izjavil:

Tu ciljam predvsem na zbirokratiziran Bruselj.
A prej je bil pa to Beograd, še prej pa najbrž Dunaj, ali kako?!?:| Nič ni kar nek Bruselj za vse kriv, kot ti to želijo prodajati nekateri domači politiki. Prav pri vseh bistvenih odločitvah sodelujejo kar lepo vse države članice poleg s svojim strokovnimi ekipami vred. Tko da boš moral iskati krivca kar lepo drugje;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

3p ::

kow je izjavil:

Zakaj so se energenti podrazili in pri kaksnih cenah lahko pricakujemo novo ravnotezje (bencin, elektrika, plin). Hvala.


Hočeš enostaven odgovor (Soros, Gates, zarota), ali vedeževalko?

Ali primer korektnega članka na to temo?
https://www.nytimes.com/2021/09/22/busi...
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

X (Twitter) testira plačljivo verzijo

Oddelek: Novice / Ostale najave
403597 (2174) filip007

Sankcije proti Rusiji in učinki za Evropo (energenti) (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
59849868 (38001) starfotr
»

Cenzura v zahodnih medijih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17718045 (13148) Shegevara
»

Iz odpadkov, ki jih sežigamo, bi v Sloveniji lahko prvi začeli pridobivati dizel (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20324548 (19292) fikus_
»

Lažne vesti oblikujejo javno mnenje in vplivajo na volitve (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
17950348 (37523) gus5

Več podobnih tem