» »

Kaj še preventivno menjat na malem servisu

Kaj še preventivno menjat na malem servisu

1
2
»

TheBlueOne ::

noob96 je izjavil:

Zanima me ali je še kaj od potrošnega materiala pametno menjat na malem servius na 15k km.

avto je peugeout 508, 1.6 hdi l. 2011

-olje
-filter olja
-zračni filter
-filter kabine
-potencialno naftni filter
- še kaj druga?


Menda se vse ostalo menja glede na obrabo. To ti bo pogledal mehanik in opozoril kaj je na meji, kaj bo se za eno leto itn. Za tisto kar je na meji potem pretuhtas ali bi menjal.

Pri ktiticnih zadevah zna biti da niti ne prides cez tehnicnega.

energetik ::

A daj no. Na tehničnem nima veze ali imaš notri 20 let staro zavorno tekočino, če zavore še zadovoljivo primejo. Hkrati pa bodo morda zavorni batki zaradi rje zaribali že čez pol leta. Tudi s 5 let starim oljem in filtrom boš naredil tehničnega.
Torej stvari, ki podaljšujejo dobo vozila niso iste kot zadeve, zaradi katerih narediš tehničnega. Poleg tega, z nemenjavo olja delaš veliko škodo motorju, popravila lahko kasneje stanejo 1k€ in več. Medtem ko npr. vztrajanje do min debeline diskov in paken ne bo imelo nadaljnih posledic, se pač komplet zamenja za par 100€ in je ko novo.
Torej za preprečevanje nadaljnje škode se splača redno menjavati olje+filter, zavorno in hladilno tekočino (+ tisti z avtomatikom hidravlično olje), komplet glavnega jermena ter redno obnavljati zaščito podvozja (dinitrol).
Vse drugo se lahko menja ali servisira po potrebi oz. dokler še deluje.

Mehaniki pa ali opozorijo ali ne, odvisno od serviserja in njegovega razpoloženja. Moraš kar sam pogledati v knjižico in tudi avto, ter jih sam opozoriti.

Horas ::

en bol pametn ko drug. ni čudn da vas tk ožemajo. haha na tehničnih zavorno tekočino preverjajo?? kake mate eni, a sam skušate bit pametni ker vam je dolgcajt pa se ven mečete?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

WizzardOfOZ ::

energetik, meni so že večkrat na tehničnem preverili zavorno tekočino. in ker zavorna tekočina vleče vodo nase, mi je rekel, da če je prevelika vsebnost vode, te vržejo na tehničnem.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

starfotr ::

Merjenje vrelišča zavorne tekočine bi morali pogledat vsakemu. Pa žal vidim, da temu ni tako.

m0LN4r ::

WizzardOfOZ je izjavil:

a saje od olja pa ne "praskajo" po kovini?

Kdo je rekel, da ne. On trdi, da motor z manj moci in manj napora ustvarja enako kolicino saj, ce ga teras.
Ja mogoce mal vec, ampak se vedno veliko manj, kot ce teras 10l/100km konstantno. Zato pr taksnih menjas tudi pogosteje.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

m0LN4r ::

WizzardOfOZ je izjavil:

energetik, meni so že večkrat na tehničnem preverili zavorno tekočino. in ker zavorna tekočina vleče vodo nase, mi je rekel, da če je prevelika vsebnost vode, te vržejo na tehničnem.

Kako pa preverjajo? Vprasam, ker se pri niti enem avtu nikoli niso preverjali. Razumem, da menjas na 10 let iz preventive al pa po 1-2 trackdayih, ne pa za vsakdanjo rabo. Ma kurac jaz se niti po dveh trackih in 45kkm nisem menjal in je slo cez tehnicnega in dol z 2500km nadmorske brez problema. Pretiravati ni treba.
Al pa je sistem slab, ker jaz sem vozil tudi 15 let star avto se z prvo zavorno in tudi vseh 15 tehnicnih dal skozi brez problema in ni bilo nobenih problemov, niti pri malce bolj divji voznji.
Dopuscam moznost, da s stirimi ogromnimi diski verjetnost narasca, ampak v normalnem svetu tudi nisem se dozivel kaksne potrebe po menjavi razen, ce govorimo spet o trackanju ipd. fore.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

kixs ::

m0LN4r je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

a saje od olja pa ne "praskajo" po kovini?

Kdo je rekel, da ne. On trdi, da motor z manj moci in manj napora ustvarja enako kolicino saj, ce ga teras.
Ja mogoce mal vec, ampak se vedno veliko manj, kot ce teras 10l/100km konstantno. Zato pr taksnih menjas tudi pogosteje.


Lol, saje men dol visijo! Pravim le, da oba trpita, ko jih teras. Mocnejsi pa ima dolocene materiale boljse.

Kako pogosto menjat olje, je predvsem odvisno od rezima voznje. Pa je vseeno kateri motor imas. Proizvajalec, da navodilo glede na predviden nacin voznje.

hojnikb ::

Horas je izjavil:

en bol pametn ko drug. ni čudn da vas tk ožemajo. haha na tehničnih zavorno tekočino preverjajo?? kake mate eni, a sam skušate bit pametni ker vam je dolgcajt pa se ven mečete?

seveda preverjajo.
#brezpodpisa

WizzardOfOZ ::

m0LN4r je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

energetik, meni so že večkrat na tehničnem preverili zavorno tekočino. in ker zavorna tekočina vleče vodo nase, mi je rekel, da če je prevelika vsebnost vode, te vržejo na tehničnem.

Kako pa preverjajo? Vprasam, ker se pri niti enem avtu nikoli niso preverjali. Razumem, da menjas na 10 let iz preventive al pa po 1-2 trackdayih, ne pa za vsakdanjo rabo. Ma kurac jaz se niti po dveh trackih in 45kkm nisem menjal in je slo cez tehnicnega in dol z 2500km nadmorske brez problema. Pretiravati ni treba.
Al pa je sistem slab, ker jaz sem vozil tudi 15 let star avto se z prvo zavorno in tudi vseh 15 tehnicnih dal skozi brez problema in ni bilo nobenih problemov, niti pri malce bolj divji voznji.
Dopuscam moznost, da s stirimi ogromnimi diski verjetnost narasca, ampak v normalnem svetu tudi nisem se dozivel kaksne potrebe po menjavi razen, ce govorimo spet o trackanju ipd. fore.


Na tehničnem pride s pipeto, pobere malo zavorne tekočine ven in jo da v eno mašino, ki mu pokaže rezultat.

Sodelavec je imel leto in pol starega tourana, ko je moral menjat zavorno tekočino, diske in ploščice. Zvedel je pa, da mora zamenjat, na najslabši način. Čez korensko sedlo je šel v avstrijo in na avstrijski strani, na tistem 18% klancu "uspešno" letel s ceste (na srečo na tisti zaustavljalni del, ki so ga ravno zato namenili, če komu odpovedo zavore). Je povedal da so bili diski plavi, tok jih je zakuril, pol je pa tekočina zavrela in adijo zavore.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

WizzardOfOZ ::

Par let nazaj sem imel tehničnega, se pripeljem tja in stopi en do mene, se predstavi kot inšpektor, ki bo nadziral tehnični pregled mojega avtomobila.

Tipček na tehničnem je moral vzet šibiko za olje ven in notri vstavit senzor, potem pa avto laufat, dokler ni bila temperatura olja 92 stopinj, šele potem je lahko meril izpuh. Seveda z izpuhom ni bilo nič narobe, ker sem imel novo lambdo. Potem je moral pripet vsak varnostni pas posebaj in parkrat cuknit, če bo slučajno popustil, pregledal je žarnice, preveri je prvo pomoč, preveril je napumpanost rezervne gume,....
Na koncu, ker na avtu letnika 1998 ni našel nobene napake, je pa začel gledat volanske mašete in ker je našel luknjico (ne more te vreči zaradi tega) se je začel dreti, da me pogojno spusti čez tehničnega.
Pred mano je bil skoraj 15 let mlajši avto, ki ga je na plinih vrgel.

Pri tanovih avtomobilih sem pa slišal, da kar OBD2 priklopijo, pa da od tam odčitava podatke.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

cordoba ::

Zdravo. Zanima me, koliko pride cena za ford b max mali servis? Je to cca 200 eur na uradnem servisu? Več ali manj, približno? Hvala

StevicaM ::

Nevem kok si vesc ma olje in filtre sam zamenjas. So pa tud mali servisi na uradnem servisu najmanj 300e. Ne maram uradnih servisov, ker tam povecini sraufa mularija na praksi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: StevicaM ()

nekoman ::

Ravno danes šel po megana 2017 1.5 dci 90 km, opravljen mali servis, nepooblaščen servis.
Olje + filter olja + filter kabine + dolitje hladilne tekočine + tesnilo čepa:) = 143EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nekoman ()

Blinder ::

Še vedno dosti drago.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava olja pri dizlu. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16421205 (9082) m0LN4r
»

Velik servis - absurdna cena? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
31738293 (23741) robo125
»

Vzdrževanje -+15 let starega avta (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7612246 (8788) WizzardOfOZ
»

Menjava olja Kia Ceed (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6613618 (12050) fikus_
»

Potrebnost menjave filtrov v avtu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15122324 (17809) hojnikb

Več podobnih tem