» »

kateri tiskalnik

kateri tiskalnik

««
15 / 15
»
»»

nokiauser ::

Da, ampak bi raje kupil novega.

alekskac ::

Dva sta nerabljena, od teh treh ponujenih ...

easyrider3 ::

Jaz imam rabljenega EPSONA 4150 katerega imam pripravljenega za v smeti.:):D same težave že ko je bil čisto nov najbrž sama glava že u pizdi,ko je bila nova. Kolega in sodelavec pa zelo zadovoljna z nižjo serijo 3250 kar pomeni,da sem jaz naletel na škrt robo. Canon me pa še ni izdal in to tudi tisti najcenejši vendar tisti je katastrofalen glede cen kartuš pa še ponaredke nisi mogel imeti. Naslednji tiskalnik,če bo še kdaj ali bo laserski ampak mora biti takšen,da res naredi dober tisk ne neko sranje za par sto EUR ali pa bom vrgel denar kar za nekaj boljši Canon Pixma brez kartuš ampak tisti stanejo pa že okrog 800 Eur.

Andrej51 ::

easyrider3 je izjavil:

Canon me pa še ni izdal in to tudi tisti najcenejši...


Mene pa je ravno Canon izdal, in to 2x. Prvi ni hotel več zaznati glave (v Ameriki so jih baje zaradi tega tožili).

Drugi pa se je zaklenil, ker je imel "poln" rezervoar za odvečno črnilo. Rezervoar seveda ni bil poln, printer je preprosto dosegel število printov in prikazal napako.

nokiauser ::

Zgodovina sprememb…

Han ::

Pixmo G3410 lahko dobiš pri nas za 165 eur.

www.profiservis.si/si/izdelek/190594/ca...

˙janezvalva ::

zakaj so laserski barvni tako dragi?

Han ::

Bolj kompleksna tehnologija, več mehanskih delov...

Lonsarg ::

Glavnina stroškov laserskega je dejansko toner ter boben za toner in pri barvnem so 4 tonerji, pri črnobelem pa 1.

dela ::

Uporablja kdo tu na Canon printerju 580/581 kartuše z auto reset čipi (modeli TS6150, TS6350 ipd.)? Sem bral nek članek iz 2021, ki pravi, da zanesljivih ARC čipov za te modele še ni. Aliexpress pa ma tako ARC čipe posebej, kot tudi polnilne kartuše z ARC čipi za te tipe printerjev. Pa ne vem, če so za kaj.

Mora bit nek razlog, zakaj so navadne prednapolnjene 580 kartuše še vedno toliko dražje od 570 tipa kartuš, čeprav so že kar dolgo na trgu in čeprav so fizično čist istih dimenzij in 570 fizično paše v 580 printer, če se ne motim, tudi nekatere glave so iste med 570 in 580 printerji, razlika mora bit samo v čipu. Ker so prednapolnjene 580 kartuše tolk dražje od 570tk na trgu, bi se jih splačalo verjetno refillat, 570tke so tolk poceni že prednapolnjene, da se skoraj ne splača.

Pa me zanimajo vaše izkušnje s ponovnim polnjenjem 580tk, ker berem, da vas je kar nekaj nabavilo take printerje. Ali vsi uporabljate samo prednapolnjene kartuše?

Han ::

16 eur za komplet XXL kartuš precej ugodno...

https://www.amazon.de/dp/B09HK3R2MN

dela ::

To je mogoče ugodno glede na kak povprečen printer, ni pa ugodno glede na Canon 570tke, dobiš tak komplet za 7 €. Pa tudi pri večjih količinah s količniskimi popusti so 580tke ponavadi od oka 100 % dražje od 570tk. Pa so 570tke in 580tke istih fizičnih dimenzij, z istimi vsebnostmi črnila, z istimi vrstami črnila, razlika je samo v čipu.

scipascapa ::

nokiauser: https://www.avtera.si/ve%C4%8Dfunkcijsk...
dam ti ga za 175€, ZS?

alekskac ::

scipascapa je izjavil:

nokiauser: https://www.avtera.si/ve%C4%8Dfunkcijsk...
dam ti ga za 175EUR, ZS?

A lahko eno vprašanje, koliko je težko/komplicirano tukaj zamenjat en maintenance box, oz. waste ink tank? Eni zgodnji ink tank tisklaniki so imeli prav svoja vratca, sem videl. Kako pa imajo ti novejši?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alekskac ()

scipascapa ::

je dosti simple, ni tako zakomplicrano...
««
15 / 15
»
»»