» »

Predator franšiza [The Predator]

Predator franšiza [The Predator]

Temo vidijo: vsi
««
16 / 20
»»

Pinturicchio ::

Sedaj Danny Glover končno ve odkod je pištola, ki jo je dobil v dar na koncu drugega dela.

PacificBlue ::

7/10

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

PacificBlue ::

Mene je zmotilo, da niso indijanci govorili native jezik. Filmu bi dalo to dodatno dimenzijo.
Pa cgi je bil slab, sploh pri medvedu:))
Film je za pogledat, ni pa presežek.

gddr85 ::

eh, fotografija, akcija, cgi bi rekel je več kot spodobna (ajde, tist medved bi lahko res bil mal bolj ranga The Revenent, če se že grejo big budget movie), Predator je dobr narejen, glede native pa imaš menda na hulu comanche sinhronizacijo namest angleščine, kar je švoh je pa imho scenarij in igralci, sicer pa kot je en na imdb napisal...Pocahontas meets predator :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Pinturicchio ::

Film je norčevanje iz vseh nas predator fanov. 50kg Pocahontas proti 200kg beast. No way, CGI je takorekoč katastrofalen, medved OMG.... Da finish sploh ne omenjam... Drugač pa lepo okolje, gozd v katerega tudi spada predator, tudi nekaj novega orožja, killov, in pa kar še nisem zasledil od nobenega,popolnoma nov skin predatorja, z novo masko, pod njo pa pravi badass. Ta film bi bil odličen če: bi bil posnet leta 1987, glavni protagonist ne bi bila 50kg suhljata pocahontas in pa če ne bi bilo CGI.

D3m ::

Se pravi samo praktični efekti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Priznajte, če bi bili 8 let stari bi ga gledali z odprtimi usti.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Linko ::

tako kot ostale filme...
tudi thor bi bil kot otroku bomba..

zdaj pa je kot neka parodija

D3m ::

Odvisno.

Primer

Gledali smo Jumanji, Jumanji 2 in 3.

Otroka pravita, da najboljši je 1 del.

Pa nisem nič rekel.

Jaz bi rekel odvisno koliko je film "prepričljiv".
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Pezdicek ::

Film je zgrešen že v osnovi.
Ne moreš se iti z loki, sekirami in lesenimi koli proti predatorju, kateri švarcija premetava kot smet, tu pa se ena punčka pobira kot da jo je samo božal.
pa še taki konec, da te kap

petrus ::

Zamujena priložnost, da niso zasedli glavne vloge z Arnoldovim mehiškim sinom:
stati inu obstati

FlyingBee ::

Švarci je bil res poseben v prime time, ampak kot igralec je bil pa poden, ampak sem ga v rani mladosti koval v zvezde.
Tako pač gre, takrat me ni motilo, da Sharon Stone kot lažna žena in trenirana agentka v Total Recall strelja na njega, ko odpre vrata kopalnice, zadane pa vse okoli odprtine vrat, kot da bi lahko iz kje drugje prilezel kot skozi vrata.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

murrieta ::

Pinturicchio je izjavil:

Film je norčevanje iz vseh nas predator fanov. 50kg Pocahontas proti 200kg beast. No way, CGI je takorekoč katastrofalen, medved OMG.... Da finish sploh ne omenjam... Drugač pa lepo okolje, gozd v katerega tudi spada predator, tudi nekaj novega orožja, killov, in pa kar še nisem zasledil od nobenega,popolnoma nov skin predatorja, z novo masko, pod njo pa pravi badass. Ta film bi bil odličen če: bi bil posnet leta 1987, glavni protagonist ne bi bila 50kg suhljata pocahontas in pa če ne bi bilo CGI.


Se pravi, v osnovi bi rad povedal, da te moti ker film ni realen?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

opeter ::

petrus je izjavil:

Zamujena priložnost, da niso zasedli glavne vloge z Arnoldovim mehiškim sinom ...


Ja, deluje kot ameriški domorodec ... Meni pa je dovolj Švarcija, naj ostanejo spomini in je to to.

Aja, na Disney+ je dosegljiv novi Predator, oziroma Plen. Sinhroniziran v nemščino, italijanščino, madžarščino itn.


Ni pa slovenskih podnapisov, samo slovaških. :(
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

opeter ::

Ali kdo ve, kdaj bodo slovenski ali vsaj hrvaški podnapisi?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Anney ::

https://www.podnapisi.net/
Pa si jih dodaj, če imajo kateri možnost, kot jo ima recimo plex. Ne koristim teh platform, ker so prej bolj žalost kot korist.

Načeloma pa če ni podnapisov v štartu jih tudi ne bo, kjvečjemu če bo slučajno še ne MA in bi bili preko tiste platforme, včasih se zgodi.

Drugače pa film je res, bolj pravljica kot kaj resnega. Pač tako, za pogledati je, tu pa tam se malo nasmehneš in zamižiš na eno uč, ko pa ga je konec, ugasneš tv in ga pozabiš. Simpl.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

cias ::



Ja, film je girl power, kar me niti ne moti. Problem je ker je dolgočasen.
Predators 2010 mi je bil kar vredu.

kuglvinkl ::

Implied facepalm haha.

Jaz si ga bom z veseljem pogledal. Predvsem se pa ne bom spraševal o razliki v tezi med 50kg punco in 200kg alienom kot pravte. Se prav, vi imate s tem problem? Haha. Lahko še potem poveste vaš najboljši film?

Sicer pa je to s kilami in killi podobno kot pripomba nekoc na film Galipoli (zelo priporočam), da je za en kurc film, ker takrat niso uporabljal kovic pri izdelavi tankov.

Tisti, ki ste pogledal Prey, kaksen je mesiđ filma? Kaj je hotel umetnik povedat? Ker po oceni kritikov imajo stvari za povedat.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

meho7 ::

kuglvinkl je izjavil:

Implied facepalm haha.

Jaz si ga bom z veseljem pogledal. Predvsem se ba ne bom spraseval o razliki v tezi med 50kg punco in 200kg alienom kot pravte. Se prav dejansko se vprasas, a je to kovoce? Haha.

To s kilami in killi je podobno kot pripomba nekoc na Galipoli, da je za en kurc film, ker takrat niso uporabljal kovic pri izdelavi tankov.

Tisti, ki ste ga pogledal, kaksen je mesiđ filma? Kaj je hotel umetnik povedat? Ker po oceni kritikov imajo stvari za povedat.

Comanche reklama

kuglvinkl ::

meho7 je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Implied facepalm haha.

Jaz si ga bom z veseljem pogledal. Predvsem se ba ne bom spraseval o razliki v tezi med 50kg punco in 200kg alienom kot pravte. Se prav dejansko se vprasas, a je to kovoce? Haha.

To s kilami in killi je podobno kot pripomba nekoc na Galipoli, da je za en kurc film, ker takrat niso uporabljal kovic pri izdelavi tankov.

Tisti, ki ste ga pogledal, kaksen je mesiđ filma? Kaj je hotel umetnik povedat? Ker po oceni kritikov imajo stvari za povedat.

Comanche reklama


OK, v kakšnem smislu?
Your focus determines your reallity

LeQuack ::

V smislu da je Američani slabo spijo ker so v preteklosti iztrebil in ukradil zemljo domačinom, in sedaj mislijo da ko en tak film naredijo da so se jim oddolžili, ali nekaj podobnega.
Quack !

kuglvinkl ::

LeQuack je izjavil:

V smislu da je Američani slabo spijo ker so v preteklosti iztrebil in ukradil zemljo domačinom, in sedaj mislijo da ko en tak film naredijo da so se jim oddolžili, ali nekaj podobnega.


Sej to se razume, da je hotu povedat. Ce je temu res tako, so si ravno aliena so si izbral kot okvir, da bi se oddolzil? Indijancem?

In v kaksno luc potem to postavlha nabijanje o razlikah o kilah razen o evidentnem?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Sem pogledal. Film bi bil boljši če bi ga zaključili tam kjer sta z bratom še oba živa in bi ga tam skupaj premagala. Tisto na koncu, ko je bila sama in naokoli skakala kot nek Spiderman je bilo preveč pretiravanja. Čeprav se je na koncu predator nekako premagal sam.
Drugače pa tale predator kolikokrat je bil ranjen in glede na način njegove borbe bi v filmu Predator 1987 hitro mrtev. Tisti ščit mu ne bi pomagal proti granatam ali minigunom.

kuglvinkl ::

Ok, behold the child level of observation.
Your focus determines your reallity

gddr85 ::

well, če je bla 1ka kolkertolk realna, kljub sci fi, je tole hec, ko vidiš kako neizkušeni Pocahontas bp uspeva v boju proti naprednemu killerju..

kuglvinkl ::

Se en.
Your focus determines your reallity

oo7 ::

kuglvinkl je izjavil:

Ok, behold the child level of observation.



Govri nekdo, ki filma sploh še ni gledal :))

kuglvinkl ::

oo7 je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Ok, behold the child level of observation.



Govri nekdo, ki filma sploh še ni gledal :))


Ti bom razložil: tvoji komentar so kot komentar na Galipoli, da je zanič film, ker tanke niso švasal s kovicami.

Da še nisem gledal filma je vseeno, ker ti verjamem, kar si napisal, samo to ne pomeni, da ni OK film.
Your focus determines your reallity

oo7 ::

kuglvinkl je izjavil:

oo7 je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Ok, behold the child level of observation.



Govri nekdo, ki filma sploh še ni gledal :))


Ti bom razložil: tvoji komentar so kot komentar na Galipoli, da je zanič film, ker tanke niso švasal s kovicami.

Da še nisem gledal filma je vseeno, ker ti verjamem, kar si napisal, samo to ne pomeni, da ni OK film.



Nikjer nisem napisal, da je film zanič ampak, da bi bil lahko boljši...

Smešno je, da filma nisi gledal pa se spravljaš na ljudi, ki so ga gledali. Sprejmi dejstvo, da ima vsak svoje mnenje nekaterim je všeč drugim ne.

kuglvinkl ::

seveda, vsak ima svoje mnenje. Očitno sem ti preveč prikrito želel rečt, da se da film gleda na več ravneh iz več zornih kotov. Ima zgodbo, so preteral s CGIjem, je sploh plausable, so dialogi OK, ju muska zadela, ima tempo smisel ipd.

Sicer pa, kater film bi rekel, da je zelo dober?
Your focus determines your reallity

Pithlit ::

Eh, čist ok film je. Pač narejen današnjim cajtom primerno... ko je jasno da gora mišic ne garantira zmage. Bi lahko bil boljši? Absolutno! Kakorkoli obrnemo pa je v okviru franšize kar visoko.
Life is as complicated as we make it...

oo7 ::

kuglvinkl je izjavil:

seveda, vsak ima svoje mnenje. Očitno sem ti preveč prikrito želel rečt, da se da film gleda na več ravneh iz več zornih kotov. Ima zgodbo, so preteral s CGIjem, je sploh plausable, so dialogi OK, ju muska zadela, ima tempo smisel ipd.

Sicer pa, kater film bi rekel, da je zelo dober?



Zgodba je čisto enostavna tako kot je bila v prvem Predator filmu.
Ker ne gre za visokoproračunski film tudi ni pričakovati najboljšega CGI-ja ampak men se ni zdel slab.
Dialogi kar se tiče indijancev so bili normalni niso notri tlačili kakšnih današnjih bedarij. Kar se tiče Francozev pa ne vem, ker ni bilo prevedeno.
Če povem po pravici se glasbe sploh ne spomnim.
Akcija je dobra čeprav nisem vajen Predatorja, da skoraj z vsakim, ki se je boril od živali do ljudi mu je pustil po eno rano.
Tempo je bil pravi tudi film je kratek brez napisov ura 30 minut.
Dober film razen zadnjih 15 minut. Smrt Predatorja se mi je zdela zanimiva in inovativna ampak pred tem pa moje mnenje preveč pretiravanja, ker bi jo moral Predator zmleti tako kot je prej en kup indijancev in francozev.

kuglvinkl ::

et volia :).

A bi lahko rekel, high quality entertainement?
Your focus determines your reallity

D3m ::

Še čakam, ker se dlja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Pithlit ::

Eh Francozi so bli francozi (al pa slo-techovci): "Baba? Kaj baba tu dela? Kill baba!"

Pa neki so jokal glede predatorja...
Life is as complicated as we make it...

meho7 ::

kuglvinkl je izjavil:

meho7 je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Implied facepalm haha.

Jaz si ga bom z veseljem pogledal. Predvsem se ba ne bom spraseval o razliki v tezi med 50kg punco in 200kg alienom kot pravte. Se prav dejansko se vprasas, a je to kovoce? Haha.

To s kilami in killi je podobno kot pripomba nekoc na Galipoli, da je za en kurc film, ker takrat niso uporabljal kovic pri izdelavi tankov.

Tisti, ki ste ga pogledal, kaksen je mesiđ filma? Kaj je hotel umetnik povedat? Ker po oceni kritikov imajo stvari za povedat.

Comanche reklama


OK, v kakšnem smislu?

Igralci, ki igrajo indijance v filmu so v real life indijanci - Direktor filma je to veckrat poudaril v intervjujih, Comancheji so predstavljeni kot neki misticni super lovci... :))

Homelander ::

Kaj je bila sploh naloga tega predatorja, da so ga sploh odložili na Zemlji? Enaka kot od Comanche punce, da se dokaže kot pravi borec (rite of passage), ali kaj drugega?
Kar smo videli iz filma, napada samo tiste, ki so mu nevarnost. Kdor stoji na miru brez orožja, ni zanimiv zanj.

Tukaj sem zdaj nekaj našel:
https://www.cbr.com/prey-predator-honor...
The Yautja Honor Code defines the day-to-day life of the Predator species, as well as their ritualistic hunts. The hunt plays a central role in Predator culture -- every film released in the franchise thus far details one -- and a good deal of importance and honor is invested in the act.

The chosen prey must be worthy, for one thing. That means giving it a fighting chance or otherwise equalizing the odds by letting them use weapons or similar steps. It also means that they don't hunt innocents: multiple times in the Predator movies they have refrained from harming those who weren't capable of fighting back. 1990's Predator 2 provides the strongest example when a Yautja refrains from harming a police officer because she's pregnant. And should one of their targets defeat the Predator hunting them, they're afforded respect and even limited protection from other Predators. The climax to Predator 2 spells that out as well.

donvito ::

oo7 je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

seveda, vsak ima svoje mnenje. Očitno sem ti preveč prikrito želel rečt, da se da film gleda na več ravneh iz več zornih kotov. Ima zgodbo, so preteral s CGIjem, je sploh plausable, so dialogi OK, ju muska zadela, ima tempo smisel ipd.

Sicer pa, kater film bi rekel, da je zelo dober?



Zgodba je čisto enostavna tako kot je bila v prvem Predator filmu.
Ker ne gre za visokoproračunski film tudi ni pričakovati najboljšega CGI-ja ampak men se ni zdel slab.
Dialogi kar se tiče indijancev so bili normalni niso notri tlačili kakšnih današnjih bedarij. Kar se tiče Francozev pa ne vem, ker ni bilo prevedeno.
Če povem po pravici se glasbe sploh ne spomnim.
Akcija je dobra čeprav nisem vajen Predatorja, da skoraj z vsakim, ki se je boril od živali do ljudi mu je pustil po eno rano.
Tempo je bil pravi tudi film je kratek brez napisov ura 30 minut.
Dober film razen zadnjih 15 minut. Smrt Predatorja se mi je zdela zanimiva in inovativna ampak pred tem pa moje mnenje preveč pretiravanja, ker bi jo moral Predator zmleti tako kot je prej en kup indijancev in francozev.


Prevod: Marinko
Dodan francoski prevod in dodatno urejene vrstice ter timing vrstic…

KLIK

Homelander ::

Kdor gleda angleške filme vsaj 10 let, pa iz teh podnapisov vidim, da mora biti kar muka gledati slovenske podnapise. Jaz sem pa tja še vedno kdaj vklopim angleške, ker pač tudi nativni jezik je včasih težko zastopiti (SLO filmi), tako da pri angleških ni nič drugače.
Nimam pojma koliko časa sem bil na slovenskih podnapisih, verjetno samo 2006, ko sem dal stran klasični TV. Še do kvečjem 2010 pa na angleških podnapisih.

Zgodovina sprememb…

ahac ::

Dodan francoski prevod in dodatno urejene vrstice ter timing vrstic...

Glede na to, da niti uradni angleški podnapisi (na Disney+) niso prevedl francoščine (ampak je tudi tekst v fransoščini), bi rekel, da namenoma ni prevedeno, ker jih tudi ona ne razumne...

Drugače pa izgleda, da je ta Predator bolj začetnik. Preveč se zanaša na tehnologijo, dela butaste napake pa ko ubije medveda je ful happy (ker je to očitno njegov prvi večji kill).
Tisti v originalnih filmih izgledajo bolj izkušeni, ampak tudi morajo biti glede na orožje nasprotnikov...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

filip007 ::

Sem včeraj gledal najnovejšega, celo gledljiv je, ni slabo.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

oo7 ::

ahac je izjavil:

Dodan francoski prevod in dodatno urejene vrstice ter timing vrstic...

Glede na to, da niti uradni angleški podnapisi (na Disney+) niso prevedl francoščine (ampak je tudi tekst v fransoščini), bi rekel, da namenoma ni prevedeno, ker jih tudi ona ne razumne...

Drugače pa izgleda, da je ta Predator bolj začetnik. Preveč se zanaša na tehnologijo, dela butaste napake pa ko ubije medveda je ful happy (ker je to očitno njegov prvi večji kill).
Tisti v originalnih filmih izgledajo bolj izkušeni, ampak tudi morajo biti glede na orožje nasprotnikov...


Verjetno kakšen začetnik ja. Tudi ni imel plasmaguna ampak je streljal neke kovinske palice.

FlyingBee ::

Predatorji se urijo in začetnik pač ni bil dovolj dober, poleg tehnologije in nadčloveške moči, so ranljivi in nekateri neizkušeni. Misija je, da se čimveč naučijo, ta bi mogoče po uspešni misiji šel na lov težjih tarč, recimo xenomorphe.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

kuglvinkl ::

pogledal, čist OK quality entertainement.
Your focus determines your reallity

Kayzon ::

SPOILERS!

Meni totalen fail od filma,niti malo zvest univerzi Predatorja.

Na eni strani imamo elitnega megagalaktičnega vesoljskega lovca,ki ima tehnolosko napredno orozje ter za zajtrk lovi xenomorphe,na drugi strani pa pleme primitivnih ljudi, ki uporablja sekire in loke.


Glavna junakinja je najsibkejsi clan plemena,ki si zacudoma zeli biti lovec,tako kot njen bratec ki je seveda najboljsi lovec plemena. Njen brat je tako dober lovec,da se zna tudi boriti kot Legolas/John Wick,saj je scena kjer parira predatorju v boju na blizu. Celo do te mere da izstreli par puscic vanj,se mu veckrat elegantno izmakne,in mu izvlece puscice iz telesa in le te ponovni ustreli vanj.
V eni sceni galopira s konjem proti njemu in se izstreli iz njega kot raketa,nakar mu zapici skozi telo sulico.
V vsem tem dogajanju je predator predstavljen kot retadiran autist,ki vse mirno gleda in ne naredi nicesar da bi se ubranil,ceprav se gre za mega galakticnega bojevnika ki ima izkusnje z lovom na vse razne stvari.

Film s svojo fantazijo celo parira MCU filmov,saj proti koncu 30 kilska puncara dodobra zada poskodbe gaalkticnemu bojevniku,ki je na zacetku filma overheadpressal 250 kg grizlija. V eni sceni deklo celo najde magicno zelisce,s katerim se namaze in tako prikrije svojo telesno toploto. V eni sceni ta ista punca ubije vec moskih samorocno,pa tudi belci so prikazani kot umazani nasilni divljaki,kar je absurdno za vsakega ki je bral zgodovino o native american ljudeh,niso njim zaman rekli divljaki.

kuglvinkl ::

haha, spet en s kilami :). Ta model je clo znižal kile iz 50 na 30.

a ti grejo sposobne ženske na one?
Your focus determines your reallity

FlyingBee ::

Dejansko je pri rezilih in bodalih pomembna fizična moč in s tem tudi odpor neke mase, tako da so z deklico res pretiravali.

Predatorji pa ja nimajo problemov z deklico ali fantom do 50kg.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

nič nadzemljsekga nisem videl pri punci.
Your focus determines your reallity

Kayzon ::

kuglvinkl je izjavil:

haha, spet en s kilami :). Ta model je clo znižal kile iz 50 na 30.

a ti grejo sposobne ženske na one?


Dragi forumski kolega,ce imas trohico pameti bos vedel da zenska ne more parirati navadnemu moskemu,kaj sele nekomu ki dviga utezi ali trenira se kej dodatnega. Za primer dam moje spariranje v BJJ-u z evropsko prvakinjo v purple kategoriji,pri Carlosu Maiji. Kljub temu da je bila nadmocna tehnicno,ni bila kos moji surovi moci in sem jo zlahka tapkal. Zdej pa ce gledamo da v filmu je punca 160cm in 45 kg,pa nasproti njej lovec iz vesolja,je film totalen absurd.
««
16 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Venom (2018) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
19738020 (4443) oo7
»

Alien (nova igra)

Oddelek: Igre
485796 (1070) oo7
»

Alien (Tv serija)

Oddelek: Sedem umetnosti
254161 (1590) oo7

Več podobnih tem